Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity

Knihy naučná literatura

Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity

Hodnocení: 1x
  • 4

Nádherná teorie – Sto let obecné teorie relativity - Pedro G. Ferreira. Jak jedna elegantní teorie rozpoutala vědeckou revoluci Fyzikové zkoumali, potvrzovali i zpochybňovali obecnou teorii relativity hned od chvíle, kdy ji Albert Einstein v roce 1915 předložil. Jejich bádání odhalilo množství překvapivých tajemství ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity koupíte i tady

Specifikace Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 231 Kč

Fyzikové zkoumali, potvrzovali i zpochybňovali obecnou teorii relativity hned od chvíle, kdy ji Albert Einstein v roce 1915 předložil. Jejich bádání odhalilo množství překvapivých tajemství vesmíru a mnozí věří, že tato teorie v sobě ukrývá další podivuhodnosti, které jen čekají na své objevení. Astrofyzik Pedro Ferreira ve svých poutavých portrétech vynikajících fyziků, matematiků a astronomů vdechuje zdánlivě formálním rovnicím teorie relativity život, když ukazuje, s jakým nasazením o ně badatelé zápasili. Tato » ... a dál?

Produkt Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity

Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity - parametry

Název produktu: Pedro G. Ferreira: Bezchybná teorie - Století géniů a zápas o obecnou teorii relativity
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 231 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nádherná teorie – Sto let obecné teorie relativity - Pedro G. Ferreira. Jak jedna elegantní teorie rozpoutala vědeckou revoluci Fyzikové zkoumali, potvrzovali i zpochybňovali obecnou teorii relativity hned od chvíle, kdy ji Albert Einstein v roce 1915 předložil. Jejich bádání odhalilo množství překvapivých tajemství vesmíru a mnozí věří, že tato teorie v sobě ukrývá další podivuhodnosti, které jen čekají na své objevení. Astrofyzik Pedro Ferreira ve svých poutavých portrétech vynikajících fyziků, matematiků a astronomů vdechuje zdánlivě formálním rovnicím teorie relativity život, když ukazuje, s jakým nasazením o ně badatelé zápasili. Tato teorie se jim stala skrytým pokladem, o nějž se po celé století vedly intelektuální boje a slavila se vítězství. Einsteinova obecná teorie relativity, která vysvětluje vztahy mezi gravitací, prostorem a časem, je zřejmě největším myšlenkovým výkonem moderní fyziky, zároveň však její studium vždy bylo kontroverzním počinem. Relativisté byli pronásledováni v hitlerovském Německu i ve Stalinově Rusku, v Americe 50. let byli vysmíváni. Vzdor těmto úskalím se však teorie rozvíjela, aby nám posléze umožnila zásadní náhledy do fungování vesmíru: temná hmota, temná energie, černé díry i teorie strun, to vše jsou výhonky Einsteinovy teorie. Nádherná teorie – Sto let obecné teorie relativity - Pedro G. Ferreira od nakladatelství v kategorii | Fyzika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.