Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi

Próza - beletrie

Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Mercedes Benz - Z dopisů Hrabalovi - Pawel Huelle. Milý pane Bohušku, a tak zase život udělal mimořádnou smyčku…, tak začíná i končí kniha, jejíž podtitul zní Z dopisů Hrabalovi. A Mercedes Benz je skutečně jakoby poctou Bohumilu Hrabalovi, v žádném případě však plagiátem. Děj je uvozen a uzavřen ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi koupíte i tady

Specifikace Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 120 Kč

Milý pane Bohušku, a tak zase život udělal mimořádnou smyčku, tak začíná i končí kniha, jejíž podtitul zní Z dopisů Hrabalovi. A Mercedes Benz je skutečně jakoby poctou Bohumilu Hrabalovi, v žádném případě však plagiátem. Děj je uvozen a uzavřen panychidou na počest velkého českého prozaika, odehrávající se v jedné z Gdaňských pivnic - jednoho z posledních míst, kde si lidé ještě vyprávějí. A psaní je umění vyprávět. ... a dál?

Produkt Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi

Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi - parametry

Název produktu: Pawel Huelle: Mercedes-Benz - Z dopisů Hrabalovi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 120 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 69 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Mercedes Benz - Z dopisů Hrabalovi - Pawel Huelle. Milý pane Bohušku, a tak zase život udělal mimořádnou smyčku…, tak začíná i končí kniha, jejíž podtitul zní Z dopisů Hrabalovi. A Mercedes Benz je skutečně jakoby poctou Bohumilu Hrabalovi, v žádném případě však plagiátem. Děj je uvozen a uzavřen panychidou na počest velkého českého prozaika, odehrávající se v jedné z Gdaňských pivnic – jednoho z posledních míst, kde si lidé ještě vyprávějí. A psaní je umění vyprávět. Tématem, stejně jako v Hrabalově povídce Večerní kurz, jsou lekce jízdy motorovým vozidlem. Děj se odehrává v Gdaňsku na počátku devadesátých let dvacátého století a hlavní hrdina a vypravěč (snadno ztotožnitelný s autorem), postarší automobilový elév, se snaží, s pomocí sličné instruktorky, slečny Ciple, proniknout do tajů řízení. Protože je však při hodinách pod velkým tlakem, způsobeným pocitem vlastní nemohoucnosti, hledá únik ve vyprávěních o automobilových eskapádách svého dědečka a babičky. Během lekcí se mezi ním a instruktorkou vytvoří křehké intimní pouto. Vyprávění o hodinách jízdy, o dávno zmizelém světě pionýrů automobilismu, rafinovaný milostný motiv, vlídný humor a autorův milovaný Gdaňsk se slévají do až laskavě poetického celku, který v nás spolehlivě vyvolá vlnu oné sladkobolné nostalgie, když si uvědomíme, že zase život udelal mimořádnou smyčku… Publikace: Mercedes Benz - Z dopisů Hrabalovi - Pawel Huelle. Paweł HuelleZ dopisů HrabaloviKniha Zlín 2010Kniha, čeština, 148 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.