Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze)

Knihy

Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze)

Hodnocení: 1x
  • 4

Sopko (anglická verze) - Dušan Brozman, Pavla Pečínková, Linda Sedláková . Tajemství v jeho tvorbě vyjádřená jsou natolik blízká duši pozorovatele, že většina mu tiše rozumí. Přesto monografii neschází tradiční textová část. Z mnoha předložených studií jsme nakonec vedle textu Pavly Pěčinkové, která se ujala stručné, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 831 Kč

Anglické vydání obsáhlé monografie výtvarníka Jiřího Sopka. Kromě více než tří set reprodukcí obsahuje také biografickou studii a komentáře k vybraným obrazům. ... a dál?

Produkt Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze)

Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze) - parametry

Název produktu: Pavla Pečínková, Dušan Brozman, Linda Sedláková: Sopko (anglická verze)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 831 Kč
Maximální cena: 1 045 Kč
Ušetríte až: 214 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sopko (anglická verze) - Dušan Brozman, Pavla Pečínková, Linda Sedláková . Tajemství v jeho tvorbě vyjádřená jsou natolik blízká duši pozorovatele, že většina mu tiše rozumí. Přesto monografii neschází tradiční textová část. Z mnoha předložených studií jsme nakonec vedle textu Pavly Pěčinkové, která se ujala stručné, nicméně velmi výstižné biografické studie, vybrali krátké komentáře Dušana Brozmana k některým obrazům. Jeho výběr vyobrazení významně ovlivnil Jiří Sopko sám, který tak vytvořil galerii svého života v obrazech. Text sám je pak zajímavou formou tlumočení komunikace malíře a jeho sběratele-teoretika. Soubor téměř tří set reprodukcí uzavírá desítka nejnovějších děl Jiřího Sopka, která jasně ukazuje, že pramen jeho inspirace je stále živý, mocný a obdivuhodně zrající. Jiří Sopko Jiří Sopko se narodil v roce 1942 v Dubové na Podkarpatské Rusi, odkud jeho rodina po válce utekla před Rusy. Poprvé vystavoval již ve svých 25 letech ve Špálově galerii v Praze a hned tři roky na to, v roce 1970, měl samostatnou výstavu v pražské Nové síni. Kritika ho už tehdy označila za silnou uměleckou osobnost. Typická pro něj byla a je i dnes bohatá barevnost a osobité pojetí figury. Od konce osmdesátých let se Sopkova malba uvolňovala a zjednodušovala a zároveň žánrově ustálila. Hlavními tématy se staly portrét, krajina a zátiší. Od roku 1990 působí Jiří Sopko jako profesor na Akademii výtvarných umění v Praze a posledních pět let je jejím rektorem. Kromě mnoha realizací na domácí půdě, prorazil i v zahraničí. Za všechny můžeme jmenovat výzdobu pátého terminálu chicagského O’Harova letiště od architekta Helmuta Jahna z roku 1993. Zastoupen je nejen ve sbírkách všech větších státních galerií v Čechách, ale i mnoha soukromých sběratelů. Sopko (anglická verze) - Dušan Brozman, Pavla Pečínková, Linda Sedláková od nakladatelství Galerie Gema v kategorii | English literature za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anglické vydání obsáhlé monografie výtvarníka Jiřího Sopka. Kromě více než tří set reprodukcí obsahuje také biografickou studii a komentáře k vybraným obrazům.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.