Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Hodnocení: 1x
  • 4

Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha. Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka koupíte i tady

Specifikace Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 216 Kč

Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval vyjma stanovených případů (např. vydržení) nabytí nemovitosti od nevlastníka, přičemž prakticky po celou dobu jeho platnosti byla právní (soudní) prací respektována zásada, že na základě pouhé dobré víry v zápis v katastru nemovitostí nelze nabýt vlastnické právo k nemovitosti. Autor v » ... a dál?

Produkt Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - parametry

Název produktu: Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 216 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 74 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha. Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma stanovených případů (např. vydržení) – nabytí nemovitosti od nevlastníka, přičemž prakticky po celou dobu jeho platnosti byla právní (soudní) prací respektována zásada, že na základě pouhé dobré víry v zápis v katastru nemovitostí nelze nabýt vlastnické právo k nemovitosti. Autor v publikaci stručně popisuje vývoj judikatury v předmětné materii, která postupně na půdě Ústavního soudu vyústila v závěr připouštějící nabytí nemovitosti od nevlastníka tzv. dobrověrným nabyvatelem. Publikace zachycuje judikatorní tenzi mezi Ústavním soudem a Nejvyšším soudem a snaží se vyložit podstatné argumenty, které měly vliv na odlišnost této judikatury. Publikace se stane jistě cennou příručkou pro všechny, kteří se věnují právní úpravě nemovitostí a mají zájem o ucelenější vhled do předmětné problematiky. Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.