Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Hodnocení: 1x
  • 4

Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha. Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85931

Jaké má kniha
Nabytí nemovitosti (zap..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka koupíte i tady

Specifikace Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 215 Kč

Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma stanovených případů (např. vydržení) – nabytí nemovitosti od nevlastníka, přičemž prakticky po celou dobu jeho platnosti byla právní (soudní) prací respektována zásada, že na základě pouhé dobré víry v zápis v katastru nemovitostí nelze nabýt vlastnické právo k nemovitosti. Autor v » ... a dál?

Produkt Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka

Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - parametry

Název produktu: Pavel Vrcha: Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 215 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha. Publikace se zabývá problematikou nabytí nemovitosti zapsané v katastru nemovitostí od nevlastníka podle předchozí civilní úpravy i podle nového občanského zákoníku. Předchozí občanský zákoník č. 40/1964 Sb. neupravoval – vyjma stanovených případů (např. vydržení) – nabytí nemovitosti od nevlastníka, přičemž prakticky po celou dobu jeho platnosti byla právní (soudní) prací respektována zásada, že na základě pouhé dobré víry v zápis v katastru nemovitostí nelze nabýt vlastnické právo k nemovitosti. Autor v publikaci stručně popisuje vývoj judikatury v předmětné materii, která postupně na půdě Ústavního soudu vyústila v závěr připouštějící nabytí nemovitosti od nevlastníka tzv. dobrověrným nabyvatelem. Publikace zachycuje judikatorní tenzi mezi Ústavním soudem a Nejvyšším soudem a snaží se vyložit podstatné argumenty, které měly vliv na odlišnost této judikatury. Publikace se stane jistě cennou příručkou pro všechny, kteří se věnují právní úpravě nemovitostí a mají zájem o ucelenější vhled do předmětné problematiky. Nabytí nemovitosti (zapsané v katastru nemovitostí) od nevlastníka - Pavel Vrcha od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.