Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955

Knihy

Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955 - Pavel Vaněk. Kniha se zabývá Pohraniční stráží jako jednou ze součástí bezpečnostních složek Československa po únoru 1948, systémem ochrany hranic s Německou spolkovou republikou a Rakouskem v první polovině 50. let a pokusy o jejich přechod. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83439

Jaké má kniha
Pohraniční stráž a poku..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955 koupíte i tady

Specifikace Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 111 Kč

Kniha se zabývá Pohraniční stráží jako jednou ze součástí bezpečnostních složek Československa po únoru 1948, systémem ochrany hranic s Německou spolkovou republikou a Rakouskem v první polovině 50. let a pokusy o jejich přechod. Téma je zpracováno na příkladu dvou jednotek – 5. chebské pohraniční brigády, která hlídala část hranic s Německou spolkovou republikou,a 4. znojemské pohraniční brigády, jež střežila část hranic s Rakouskem – a snaží se zdůraznit podobné a naopak rozdílné prvky v systému ochrany hranic » ... a dál?

Produkt Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955

Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955 - parametry

Název produktu: Pavel Vaněk: Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 111 Kč
Maximální cena: 139 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955 - Pavel Vaněk. Kniha se zabývá Pohraniční stráží jako jednou ze součástí bezpečnostních složek Československa po únoru 1948, systémem ochrany hranic s Německou spolkovou republikou a Rakouskem v první polovině 50. let a pokusy o jejich přechod. Téma je zpracováno na příkladu dvou jednotek – 5. chebské pohraniční brigády, která hlídala část hranic s Německou spolkovou republikou,a 4. znojemské pohraniční brigády, jež střežila část hranic s Rakouskem – a snaží se zdůraznit podobné a naopak rozdílné prvky v systému ochrany hranic obou brigád. Kniha popisuje vývoj ochrany státní hranice od února 1948 do roku 1950 a podrobně se zabývá systémeminstalovaným začátkem roku 1951, který s určitými úpravami sloužil až do pádu režimu v roce 1989. Charakterizuje vývoj struktury a organizace výše zmíněných brigád, jednotlivánařízení, která ministerstvo vnitra postupně vydávalo a jež vážně omezovala život obyvatel hraničních pásem, a přijatá ženijnětechnická opatření. Poslední část se věnuje pokusům o překročení státní hranice včetně charakteristik zadržených, jejich věku, profese nebo důvodů,které je k pokusu o útěk přiměly. Pohraniční stráž a pokusy o přechod státní hranice v letech 1951 - 1955 - Pavel Vaněk od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.