Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků

Hodnocení: 1x
  • 4

V publikaci naleznete komplexní rozbor aktuální právní úpravy problematiky, která v poslední době prochází poměrně bouřlivým obdobím. Autor se soustřeďuje nejen na pravidla přístupu ke zdravotním údajům, sdělování údajů o zdravotním stavu a na ně navazující rozhodování soudních instancí, ale snaží se reagovat na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83701
skladem

Jaké má kniha
Povinná mlčenlivost zdr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 319 Kč

Publikace: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků - Uherek Pavel. Autor se soustřeďuje nejen na pravidla přístupu ke zdravotním údajům, sdělování údajů o zdravotním stavu a na ně navazující rozhodování soudních instancí, ale snaží se reagovat na aktuální trend. Tímto trendem je vyšší důraz na právo pacienta znát údaje o svém zdravotním stavu a dle své vlastní vůle s těmito údaji nakládat. Zabývá se výjimkami z povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků. Zákon obecně uvádí tři okruhy situací, v nichž » ... a dál?

Produkt Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků

Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků - parametry

Název produktu: Pavel Uherek: Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 319 Kč
Maximální cena: 352 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V publikaci naleznete komplexní rozbor aktuální právní úpravy problematiky, která v poslední době prochází poměrně bouřlivým obdobím. Autor se soustřeďuje nejen na pravidla přístupu ke zdravotním údajům, sdělování údajů o zdravotním stavu a na ně navazující rozhodování soudních instancí, ale snaží se reagovat na aktuální trend. Tímto trendem je vyšší důraz na právo pacienta znát údaje o svém zdravotním stavu a dle své vlastní vůle s těmito údaji nakládat. Zabývá se podrobně výjimkami z povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků. Zákon obecně uvádí tři okruhy situací, v nichž povinná mlčenlivost může být prolomena: souhlas pacienta, výjimka je stanovena právním předpisem nebo je-li proti zdravotnickému pracovníkovi zahájeno řízení, v němž je přezkoumávána poskytnutá zdravotní péče. Rozebrána je i problematika právní odpovědnosti za porušení povinné mlčenlivosti, jsou popsány jednotlivé typy odpovědností - občanskoprávní, správněprávní, trestněprávní, smluvní, pracovněprávní a disciplinární. Praktickou součástí jsou zpracované vzorové formuláře, které mohou zdravotničtí pracovníci při nakládání s údaji o zdravotním stavu pacientů používat. Kniha v mnohém poradí nejen zdravotnickým pracovníkům, ale i pacientům, osobám blízkým či studentům středních i vysokých škol lékařského i právního zaměření. Z obsahu Úvod 1. Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků - obecně k jejímu pojmu, významu a metodě právní úpravy2. Prameny právní úpravy povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků3. Subjekty povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků4. Předmět povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků5. Výjimky z povinné mlčenlivosti zdravotnických pracovníků5.1 Obecná pravidla přístupu ke zdravotnické dokumentaci - souhlas pacienta a určení osoby s právem na informace o zdravotním stavu 5.2 Prolomení povinné mlčenlivosti umožňuje zákon o péči o zdraví lidu nebo jiný právní předpis5.2.1 Výjimky stanovené zákonem č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu5.2.2 Výjimky z povinné mlčenlivosti v souvislosti s trestním řízením a řízením o přestupcích5.2.3 Výjimky v souvislosti se sociálněprávní ochranou dětí a utajenými porody5.2.4 Výjimky v souvislosti s poskytováním péče bez souhlasu pacienta a v souvislosti s řízením o zbavení způsobilosti k právním úkonům5.2.5 Výjimky z povinné mlčenlivosti v souvislosti s úmrtím pacienta a prováděním pitvy5.2.6 Výjimky v souvislosti s prováděním transplantací tkání a orgánů5.2.7 Výjimky dle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění5.2.8 Výjimky v souvislosti s ochranou veřejného zdraví 5.2.9 Výjimky v souvislosti s poskytováním dávek sociálního zabezpečení5.2.10 Výjimky v souvislosti se shromažďováním informací o zdravotním stavu obyvatelstva a evidencí obyvatel5.2.11 Výjimky v souvislosti s klinickým hodnocením léčiv a zdravotnických prostředků 5.2.12 Výjimky v souvislosti s exekučním řízením a řízením o výkonu rozhodnutí5.2.13 Výjimky stanovené v dalších právních předpisech5.3 Výjimky v případě řízení proti zd


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.