Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Říčan: Psychologie osobnosti

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Říčan: Psychologie osobnosti

Hodnocení: 3x
  • 4.33333

Jaký jsem, kdo jsem, jak si mohu rozumět s druhými, jaký smysl má moje existence tady a teď? Psychologie osobnosti je jeden z oborů, v nichž se hraje o sebepochopení člověka, každého jednotlivce, i čtenáře této knihy. Přinášíme vám monografii učebnicového typu, která pojednává o jednotlivých složkách osobnosti a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Psychologie osobnosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Říčan: Psychologie osobnosti koupíte i tady

Specifikace Pavel Říčan: Psychologie osobnosti

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 270 Kč

Jaký jsem, kdo jsem, jak si mohu rozumět s druhými, jaký smysl má moje existence tady a teď? Psychologie osobnosti je jeden z oborů, v nichž se hraje o sebepochopení člověka, každého jednotlivce, i čt ... a dál?

Produkt Pavel Říčan: Psychologie osobnosti

Pavel Říčan: Psychologie osobnosti - parametry

Název produktu: Pavel Říčan: Psychologie osobnosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 270 Kč
Maximální cena: 319 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.33 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4.33333
Podrobný popis:

Jaký jsem, kdo jsem, jak si mohu rozumět s druhými, jaký smysl má moje existence tady a teď? Psychologie osobnosti je jeden z oborů, v nichž se hraje o sebepochopení člověka, každého jednotlivce, i čtenáře této knihy. Přinášíme vám monografii učebnicového typu, která pojednává o jednotlivých složkách osobnosti a systematicky popisuje individuální rozdíly. Seznamte se s metodami psychodiagnostickými i humanisticko-psychologickými. Revidované a doplněné vydání známé publikace je určeno nejen studentům psychologie, ale i těm, kteří poznatky tohoto oboru využívají například v pomáhajících profesích, nebo těm, kteří chtějí nalézt odpověď na otázky týkající se psychologie osobnosti, ať již ze zájmu o vlastní rozvoj, či ve snaze porozumět svým nejbližším.Z obsahuPředmluvaSlovo úvodem: Obor v pohybu1. Předmět a přístup psychologie osobnosti1.1 Definice osobnosti1.2 Sousední obory psychologie osobnosti1.2.1 Sousedící oblasti uvnitř psychologie1.2.2 Sousedící vědní obory mimo psychologii1.2.3 Aplikační oblasti psychologie osobnosti1.3 Historický pohled na psychologii osobnosti1.3.1 Historické zdroje psychologie osobnosti1.3.2 Vývoj psychologie osobnosti, její historický smysl a poslání2. Metody psychologie osobnosti2.1 Výzkumné a diagnostické techniky2.1.1 Systematické pozorování2.1.2 Posuzovací škály2.1.3 Analýza spontánních výtvorů2.1.4 Psychologický interview2.1.5 Psychologický dotazník2.1.6 Výkonové testy2.1.7 Testy osobního stylu2.1.8 Projektivní testy2.1.9 Psychofyziologické metody2.2 Pojem vlastnosti a problém koherence v popisu osobnosti2.2.1 Vlastnosti a rysy2.2.2 K problému koherence vlastností2.3 Výzkumné strategie v psychologii osobnosti2.3.1 Vývojové projekty2.3.2 Taxonomie individuálních rozdílů v psychologii osobnosti2.3.3 N = 1: Jediný člověk jako předmět výzkumu3. Biologický základ osobnosti. Temperament a konstituce3.1 Biologie jako klíč k psychologii osobnosti3.2 Temperament3.2.1 Antická "šťávová" teorie temperamentu3.2.2 Kretschmerova morfologicky založená teorie temperamentu3.2.3 Eysenckova teorie: extraverze-introverze, neuroticismus, psychoticismus3.2.4 Současné výzkumy temperamentu4. Schopnosti4.1 Základní pojmy4.2 Techniky diagnostiky schopností4.2.1 Studium schopností v přirozených situacích4.2.2 Testy schopností4.3 Klasifikace schopností: Faktorová analýza4.3.1 Inteligence4.3.2 Vývoj v chápání a měření inteligence4.4 Inteligence a speciální schopnosti4.4.1 Verbální schopnosti4.4.2 Prostorová představivost4.4.3 Numerická schopnost4.4.4 Percepční pohotovost4.4.5 Paměťové schopnosti4.4.6 Psychomotorické schopnosti4.4.7 Umělecké schopnosti4.4.8 Gardnerova teorie sedmera inteligencí4.4.9 Současné výzkumy schopností4.5 Vliv dědičnosti a prostředí na rozvoj schopností4.6 Schopnosti a postavení člověka ve společnosti4.6.1 Primární a sekundární projevy schopností4.6.2 Jak důležité jsou schopnosti?5. Motivace5.1 Vybrané problémy teorie motivace5.1.1 Definice5.1.2 Dva introspektivně fyzikální homeostatické modely5.1.3 Odvozování motivů a fu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.