MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Pavel Rajchman: Jinak, a jinam

Knihy poezie

Pavel Rajchman: Jinak, a jinam

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074741340

Jinak, a jinam - Pavel Rajchman V pořadí sedmá básníkova sbírka obsahuje 44 básní rozčleněných do dvou částí a celkově pěti oddílů. Jde o soubor nerýmovaných textů psaných volným, rytmizovaným veršem. Časoprostorovou povahu lidského jednání a pobytu ve světě Rajchman tematizuje především z hlediska procesu zvěcnění. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.52222
skladem

Jaké má kniha
Jinak, a jinam
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Rajchman: Jinak, a jinam

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 99 Kč

V pořadí sedmá básníkova sbírka obsahuje 44 básní rozčleněných do dvou částí a celkově pěti oddílů. Jde o soubor nerýmovaných textů psaných volným, rytmizovaným veršem. Časoprostorovou povahu lidského jednání a pobytu ve světě Rajchman tematizuje především z hlediska procesu zvěcnění. Ten směřuje na jedné straně k popisu, případně reflexi, na straně druhé však znamená „zmrtvování“. Proti tomuto zvěcňování Rajchman ve své poezii staví opačný proces, který bychom mohli nazvat zosobňováním. (Což se konkrétně » ... a dál?

Produkt Pavel Rajchman: Jinak, a jinam

Výrobek Pavel Rajchman: Jinak, a jinam neprodává žádný internetový obchod zařazený na Srovname.cz. Můžete zkusit podobné produkty.

Pavel Rajchman: Jinak, a jinam - parametry

Název produktu: Pavel Rajchman: Jinak, a jinam
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 125 Kč
Ušetríte až: 26 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jinak, a jinam - Pavel Rajchman V pořadí sedmá básníkova sbírka obsahuje 44 básní rozčleněných do dvou částí a celkově pěti oddílů. Jde o soubor nerýmovaných textů psaných volným, rytmizovaným veršem. Časoprostorovou povahu lidského jednání a pobytu ve světě Rajchman tematizuje především z hlediska procesu zvěcnění. Ten směřuje na jedné straně k popisu, případně reflexi, na straně druhé však znamená „zmrtvování“. Proti tomuto zvěcňování Rajchman ve své poezii staví opačný proces, který bychom mohli nazvat zosobňováním. (Což se konkrétně projevuje například v personifikaci věcí, dějů, situací...) Uplývající čas je člověku přítelem – brání opakovatelnosti, nejedinečnosti – „čas netruchlí // plachtí“, čas umožňuje srovnání, průhledy (přesmyky) mimo to, co zůstává na povrchu. Čas je pohybem a pohyb dává prostor svobodě. Název sbírky není skrytě imperativním vyjádřením touhy po úniku ani konstatováním, že kniha – či snad poezie jako taková – nabízí nějaké definitivní odpovědi. Míří k otázce, k tajemství. Rajchmanova poezie je inteligentní, leckdy vtipná. Její vtip spočívá v bystrosti (ve smyslu anglického witt), nikoli v inscenaci humoru. Dalším jejím rysem je pak její hravost, úplněji řečeno zmužilá hravost. Hravost, která není ani dětinská, ani manipulativně silácká, nýbrž vyplývá ze svobodného, tvořivého vidění světa. z kategorie Knihy | Beletrie | Poezie | Česká a slovenská poezie od Triáda naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! 3.album (1996) Bruce Dickinson - vocals Alex Dickson - guitars Chris Dale - bass Alex Elena - drums 1. Space Race2. Back From The Edge3. Inertia4. Faith5. Solar Confinement6. Dreamstate7. I Will Not Accept The Truth8. Inside The Machine9. Headswitch10. Meltdown11. Octavia12. Innerspace13. Strange Death In Paradise Tato reedice z roku 2005 obsahuje bonusové CD : 1) I`m In A Band With An Italian Drummer 2) Rescue Day 3) God`s Not Coming Back 4) Armchair Hero 5) R101 6) Re-Entry 7) Americans Are Behind 8) Inertia (live) 9) Faith (live) 10) Innerspace (live) 11) The Prisoner (live)


Přidat recenzi pro Pavel Rajchman: Jinak, a jinam

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.