Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze

Hodnocení: 1x
  • 4

Proteiny akutní fáze (APP) jsou integrální součástí zánětlivé odpovědi. Během posledních 30 let si našly pevné místo ve vyšetřovacích algoritmech řady zánětlivých stavů. Úvodní dvě kapitoly podávají základní společnou charakteristiku proteinů akutní fáze a jejich postavení v cytokinové síti a systémové zánětlivé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819
skladem

Jaké má kniha
Proteiny akutní fáze
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 304 Kč

Publikace: Proteiny akutní fáze - Pavel Maruna. Anotace: Proteiny akutní fáze (APP) jsou integrální součástí zánětlivé odpovědi. Během posledních 30 let si našly pevné místo ve vyšetřovacích algoritmech řady zánětlivých stavů. Komu je kniha určena: Kniha je určena lékařům oddělení intenzivní péče (ARO, metabolické JIP, pooperační oddělení) a lékařům těch oborů, kde je nezbytná rychlá diferenciální diagnostika zánětlivých projevů (onkologie, hematologie); užitečné informace zde však naleznou i další lékaři » ... a dál?

Produkt Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze

Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze - parametry

Název produktu: Pavel Maruna: Proteiny akutní fáze
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 304 Kč
Maximální cena: 304 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Proteiny akutní fáze (APP) jsou integrální součástí zánětlivé odpovědi. Během posledních 30 let si našly pevné místo ve vyšetřovacích algoritmech řady zánětlivých stavů. Úvodní dvě kapitoly podávají základní společnou charakteristiku proteinů akutní fáze a jejich postavení v cytokinové síti a systémové zánětlivé odpovědi. Nejrozsáhlejší, třetí kapitola pak nabízí přehled 16 hlavních proteinů akutní fáze. Další dvě části monografie se věnují zákonitostem regulace tvorby proteinů akutní fáze a jsou základem pro pochopení problematiky následujících dvou kapitol, jež představují patofyziologické a klinické aspekty APP. Značný rozsah je věnován popisu jak vzácných, tak i poměrně častých onemocnění doprovázejících vrozené deficity jednotlivých proteinů akutní fáze spolu se zajímavou otázkou geografického výskytu jednotlivých genetických abnormalit. Pro klinickou praxi je pak nejdůležitější závěrečná kapitola, věnovaná diagnostickému využití APP včetně jejich srovnání s dalšími užívanými zánětlivými parametry - cytokiny a prokalcitoniny. Uvedeny jsou indikace a přednosti jednotlivých vyšetření s ohledem na jejich přínos i ekonomickou zdůvodnitelnost. Komu je kniha určena: Kniha je určena lékařům oddělení intenzivní péče (ARO, metabolické JIP, pooperační oddělení) a lékařům těch oborů, kde je nezbytná rychlá diferenciální diagnostika zánětlivých projevů (onkologie, hematologie); užitečné informace zde však naleznou i další lékaři přicházející do kontaktu se zánětlivými stavy, jako jsou např. pediatři a chirurgové. Proteiny akutní fáze (APP) jsou integrální součástí zánětlivé odpovědi. Během posledních 30 let si našly pevné místo ve vyšetřovacích algoritmech řady zánětlivých stavů, přesto však nebyla dosud problematika těchto proteinů v české ani cizojazyčné literatuře komplexně zpracována formou monografie. Autor se snaží nejnovější fyziologické a patofyziologické poznatky o APP zasadit do kontextu dalších zánětlivých ukazatelů. Jeho cílem je nabídnout nejen vědcům, ale především klinickým lékařům, komplexní přehled o těchto mediátorech a jejich diagnostickém využití v nejrůznějších lékařských podoborech spolu s kritickým zhodnocením jejich výhod i omezení. (fyziologie, diagnostika, klinika)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.