Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní

Knihy

Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Megalitická kultura prehistorické Evropy je často opomíjenou a doposud ne zcela doceněnou součástí období neolitu. Odborná pracoviště věnují pozornost čitelnějším a z vědeckého hlediska průkaznějším symptomům pravěku. Kamenné objekty extrémních rozměrů a kamenné svatyně jsou odbornou veřejností chápány spíš jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kameny krve a víry 1 - ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní koupíte i tady

Specifikace Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 138 Kč

Megalitická kultura prehistorické Evropy je často opomíjenou a doposud ne zcela doceněnou součástí období neolitu. Odborná pracoviště věnují pozornost čitelnějším a z vědeckého hlediska průkaznějším s ... a dál?

Produkt Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní

Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní - parametry

Název produktu: Pavel Kroupa: Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 138 Kč
Maximální cena: 371 Kč
Ušetríte až: 233 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:
  • Megalitická kultura prehistorické Evropy je často opomíjenou a doposud ne zcela doceněnou součástí období neolitu. Odborná pracoviště věnují pozornost čitelnějším a z vědeckého hlediska průkaznějším symptomům pravěku. Kamenné objekty extrémních rozměrů a kamenné svatyně jsou odbornou veřejností chápány spíš jako kuriózní artefakty. Zabývat se tímto problémem s respektováním všech kritérií vědy představuje úskalí nedostatku exaktních prokazatelných poznatků a tím i riziko odborného propadu. A přece záhady doby kamenné, spojené s temnými kulty a prvními neucelenými náboženskými představami, si zasluhují náležitou pozornost. Jejich rozluštění se může stát klíčem pro pravdivé poznání duchovního vývoje člověka. Snaha o vyřešení sporných momentů prehistorie nemusí být vždy v souladu s názory současné vědy. Může být ale inspirací k dalšímu pokroku ve znalostech naší dávné minulosti. br> Kniha se zamýšlí nad některými problémy a záhadami neolitických svatyní Bretaně, Malty a Slovenska. Vychází z konkrétních lokálních výsledků archeologického výzkumu a snaží se je posuzovat z pohledu nezaujatého amatérského pozorovatele, třídícího a hodnotícího odborné poznatky využíváním logických úvah, otázek a možných odpovědí. br> br> O autorovi: br> MVDr. Pavel Kroupa (
  • 1944) již v době svého téměř čtyřicetiletého působení jako praktický veterinární lékař se zabýval přírodovědnými problémy a záhadami, spojenými s historií a archeologickými nálezy. Své zájmy uplatnil také jako fotograf a dokumentarista v řadě reportáží, tematických a popularizačních článků pro tisk i v podobě dokumentární videotvorby. V posledních letech zaměřil svou pozornost na pozůstatky evropské megalitické kultury. Téma prehistorických kamenných staveb předkládá populární formou jak k poučení široké veřejnosti, tak i k zamyšlení odborníků. Snaží se o vyplnění mezer v informovanosti současné generace o pozůstatcích kamenných pravěkých objektů s cílem zabránit jejich zbytečnému ničení. V odborných kruzích by práce měla vyvolat náležitý zájem, třeba i rozporuplný, který si tato problematika právem zasluhuje. Zainteresovaná pracoviště jsou jedinou nadějí na záchranu posledních zbytků megalitických objektů na území Evropy a České republiky především. Prvním a rozhodujícím krokem je překonání profesních předsudků a nezájmu. Pokud se to podaří třeba jen u jediného historika či archeologa, bude autor knihy spokojen. Kameny krve a víry – I. díl Záhady pravěkých svatyní

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.