Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Slovníky » Srovnání cen Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby

Slovníky

Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby

Hodnocení: 3x
  • 4.66667

Enklitika v češtině barokní doby - Pavel Kosek. Enklitika představují fenomén, který se nachází na rozhraní mezi zvukovou a gramatickou stavbou jazyka a který je kvůli řadě univerzálních jazykových mechanismů ovlivňujících jeho slovosled oblíbeným objektem zájmu současné jazykovědy. Práce je rozčleněna do kapitol, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.98693
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Enklitika v češtině bar..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby koupíte i tady

Specifikace Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby

Kategorie Slovníky
Nejnižší cena 224 Kč

Kniha – autor Pavel Kosek, 360 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Autor publikace Pavel Kosek je odborným asistentem na Ústavu českého jazyka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kde vyučuje předměty orientované na vývoj a dějiny češtiny. Ve své odborné činnosti se dlouhodobě zabývá výzkumem barokní češtiny, která – jsouc od počátků národního obrození paušálně odmítána jako úpadková – byla českou historickou jazykovědnou bohemistikou do nedávné minulosti vědecky zanedbávána. Jak napovídá titul » ... a dál?

Produkt Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby

Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby - parametry

Název produktu: Pavel Kosek: Enklitika v češtině barokní doby
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 224 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.67 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4.66667
Podrobný popis:

Enklitika v češtině barokní doby - Pavel Kosek. Enklitika představují fenomén, který se nachází na rozhraní mezi zvukovou a gramatickou stavbou jazyka a který je kvůli řadě univerzálních jazykových mechanismů ovlivňujících jeho slovosled oblíbeným objektem zájmu současné jazykovědy. Práce je rozčleněna do kapitol, které jsou věnovány jednotlivým typům tzv. stálých příklonek: starobylým částicím ť (ti/tě) a li, formám auxiliáru préterita a kondicionálu, krátkým zájmenným tvarům, které mají dlouhou (přízvučnou) variantu, a adverbiu/spojce však. Práce vychází z materiálové analýzy privátního korpusu tištěných památek rozličných žánrů, jež byly vydány v rozmezí let 1620 až 1775. Je koncipována tak, aby barokní čeština, která se nachází přibližně uprostřed mezi češtinou starou a moderní, umožnila nahlédnout trendy a změny, jimž slovosled českých enklitik během historického vývoje češtiny podlehl. Autor publikace Pavel Kosek je odborným asistentem na Ústavu českého jazyka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kde vyučuje předměty orientované na vývoj a dějiny češtiny. Ve své odborné činnosti se dlouhodobě zabývá výzkumem barokní češtiny, která — jsouc od počátků národního obrození paušálně odmítána jako úpadková — byla českou historickou jazykovědnou bohemistikou do nedávné minulosti vědecky zanedbávána. Jak napovídá titul knihy, monografie je zaměřena na analýzu jednoho z významných aspektů českého slovosledu v jeho starších vývojových fázích. Enklitika v češtině barokní doby - Pavel Kosek od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.