Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Pavel Kohout: Hodina tance a lásky

Próza - beletrie

Pavel Kohout: Hodina tance a lásky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Je půlnoc na šestý červen 1944. Z okna Panského domu v idylicky působícím dvoře tereziánské pevnosti na severu Protektorátu Čechy a Morava pozoruje mladého krasavce při plavném skoku do bazénu Kristina Kleinburgerová, kterou sem právě dovezl k rodičům z bombardovaného Berlína. Pevnosti velí po svém těžkém zranění v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Hodina tance a lásky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Kohout: Hodina tance a lásky koupíte i tady

Specifikace Pavel Kohout: Hodina tance a lásky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 183 Kč

Je půlnoc na šestý červen 1944. Z okna Panského domu v idylicky působícím dvoře tereziánské pevnosti na severu Protektorátu Čechy a Morava pozoruje mladého krasavce při plavném skoku do bazénu Kristin ... a dál?

Produkt Pavel Kohout: Hodina tance a lásky

Pavel Kohout: Hodina tance a lásky - parametry

Název produktu: Pavel Kohout: Hodina tance a lásky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Je půlnoc na šestý červen 1944. Z okna Panského domu v idylicky působícím dvoře tereziánské pevnosti na severu Protektorátu Čechy a Morava pozoruje mladého krasavce při plavném skoku do bazénu Kristina Kleinburgerová, kterou sem právě dovezl k rodičům z bombardovaného Berlína. Pevnosti velí po svém těžkém zranění v Rusku její otec, jeden z prvních členů Hitlerovy strany, který je stále přesvědčen, že slouží svým původním ideálům také jako velitel věznice pro evropské odbojáře; přísně dohlíží, aby i jejich popravy probíhaly podle předpisu. Kristinina matka manžela přemluví, aby sehnal pro dceru, jež musela opustit baletní kurz, soukromou učitelku tance. Tu přímo z vlaku, který veze Židy do Polska, vytáhne a tím odtrhne od rodiny velitel sousedního ghetta. Kristina, dosud panna, je celá zaujata svým "cherubínem", příslušníkem SS Wolfgangem Weissmüllerem, ale užasne, když zjistí, že ji má vyučovat slavná maďarská primabalerína Anna Ballontay, která před válkou dokonce oslnila Berlín. Od ní se

poprvé dozvídá o transportech i koncentračních táborech, a jako pravá dcera svého otce za ni chce orodovat přímo u Vůdce. Rozpoutá tím drama, které musí včas vyřešit otec i ctitel, aby jí nepokazilo zítřejší osmnácté narozeniny… Komorní příběh z privátního života Němců sloužících vědomě i nevědomky vražednému režimu se odehrává v rozpětí čtyřiadvaceti hodin na pozadí spojenecké invaze v Normandii, která se v té chvíli zdá být ještě úspěšně odrážena. Překvapivá dohra se koná na témže místě, proměněném po válce v muzeum, o dvacet let později. Stejnojmenný film natočil podle románu v roce 2003 režisér Viktor Polesný pro Českou televizi. Hodina tance a lásky - Pavel Kohout od authora Pavel Kohout a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Sedmnáctiletá Kristina Kleinburgerová je ještě panna. Přijíždí z internátu v Berlíně, aby strávila prázdniny s rodiči a oslavila své osmnácté narozeniny… Německá romance se odehrává během čtyřiadvaceti hodin v Malé pevnosti, kde je velitelem její otec. Dívka se zamiluje do příslušníka SS, právě toho, který ji na příkaz otce doprovázel z Berlína. Na žádost matky dostává Kristina učitelku baletu: je jí maďarská Židovka z ghetta Anna Ballontay, bývalá primabalerina v Berlíně. Ačkoli má být řeč výhradně o tanci, naivní Kristina se nakonec právě od ní dozvídá pravdu o transportech, koncentračních táborech, o likvidaci Židů… Na stejné místo se pak spolu s hrdinkou vracíme o více než dvacet let později: Kristina, provdaná za bohatého Američana, pevnost navštěvuje jako turistka. Svět, vnímaný očima dospívající dívky, místo, kde pověsili po válce jejího otce. V úplném závěru románu se setkáváme přímo s autorem, který sedí na mostě nedaleko pevnosti a říká, že to všechno byl jenom sen. Sen o hodině tance a lásky.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.