Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pavel Juřík: Šternberkové

Knihy naučná literatura

Pavel Juřík: Šternberkové

Hodnocení: 1x
  • 4

Šternberkové jsou jedním z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů na území České republiky. Počátky rodu se datují do 1. poloviny 13. století a jeho představitelé se nesmazatelně zapsali do našich dějin. Patří mezi ně legendární Jaroslav, odrážející Kumány u Olomouce (inspiroval autory Rukopisu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Šternberkové
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Juřík: Šternberkové koupíte i tady

Specifikace Pavel Juřík: Šternberkové

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 288 Kč

Jedním z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů na území České republiky jsou Šternberkové, jejichž počátky v Čechách a na Moravě se datují do 1. poloviny 13. století. Představitelé tohoto ... a dál?

Produkt Pavel Juřík: Šternberkové

Pavel Juřík: Šternberkové - parametry

Název produktu: Pavel Juřík: Šternberkové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 288 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šternberkové jsou jedním z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů na území České republiky. Počátky rodu se datují do 1. poloviny 13. století a jeho představitelé se nesmazatelně zapsali do našich dějin. Patří mezi ně legendární Jaroslav, odrážející Kumány u Olomouce (inspiroval autory Rukopisu královédvorského), olomoucký biskup Albrecht, politik doby husitské a jagellonské Zdeněk Konopišťský ze Šternberka, tolerantní katolík rudolfínské Prahy Adam II. nebo nejvyšší purkrabí hrabě Oldřich Adolf Vratislav. Odpor posledních generací rodu proti nacistům je také inspirující. V oblasti vědy dali Šternberkové českému národu osobnosti, jako byl hrabě Jáchym Šternberk, který se roku 1790 v Praze vznesl v horkovzdušném balonu, a zejména jeho bratr Kašpar Maria, významný přírodovědec a zakladatel paleobotaniky. Společně stáli při založení Národního muzea v Praze a dnešní Národní galerie. Kromě vědy podporovali Šternberkové rovněž umění a technický rozvoj (vznik druhé železnice na evropském kontinentě, Praha-Lány) a zanechali skvostné památky, z nichž mnohé patří k oblíbeným turistickým cílům (Český Šternberk, Šternberk, Konopiště, Jemniště, Troja, Bechyně, Zelená Hora či Lukov). Publikace Šternberkové – Panský rod v Čechách a na Moravě je první monografií o rodu Šternberků od roku 1824. Je určena pro nejširší veřejnost, která se zajímá o osudy šlechty, o historii obecně i o dějiny hradů a zámků. Přináší informace o minulosti rodu a významných osobnostech, heraldice a genealogii Šternberků, ale také o téměř třech desítkách hradů, zámků a paláců, které jsou s nimi spojeny, včetně paláce ve Vídni. Autor: Juřík Pavel; Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón? Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku. Seznamte se s osudy rodu ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.