Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice

Knihy osobnosti a fakta

Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Význam a subjektivita v lyrice - Kognitivní struktury v lyrické představě - Pavel Jiráček. Kniha Význam a subjektivita v lyrice navazuje na předchozí Jiráčkovu knihu Lyrický rytmus (Host 2007) a zařazuje se také do kognitivního proudu literárněvědného bádání. Metodologickým východiskem teoretických ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Význam a subjektivita v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice koupíte i tady

Specifikace Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 165 Kč

Kniha Význam a subjektivita v lyrice navazuje na předchozí Jiráčkovu knihu Lyrický rytmus (Host 2007) a zařazuje se také do kognitivního proudu literárněvědného bádání. Metodologickým východiskem teor ... a dál?

Produkt Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice

Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice - parametry

Název produktu: Pavel Jiráček: Význam a subjektivita v lyrice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 165 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Význam a subjektivita v lyrice - Kognitivní struktury v lyrické představě - Pavel Jiráček. Kniha Význam a subjektivita v lyrice navazuje na předchozí Jiráčkovu knihu Lyrický rytmus (Host 2007) a zařazuje se také do kognitivního proudu literárněvědného bádání. Metodologickým východiskem teoretických konstrukcí je znovu vnímání (jako akt zakládající subjektivitu) a výzkum jeho pohybů je realizován psychosémantickými testy v rozsáhlých souborech čtenářsky kompetentních českých mluvčích (studentů bohemistiky na českých vysokých školách). Výchozím pojmem této práce je Gärdenforsův konceptuální prostor, který je chápán jako teoretický konceptuální prostor vznikající zevšeobecněním z psychologických konceptuálních prostorů (v tomto případě psychosémantických testů) jako prvních teoretických konstrukcí z individuálního vědomí. Hlavním předmětem pozornosti této knihy jsou podoby lexikální sémantiky českých slov a slovních spojení v hodnotové struktuře lyrické představy řízené rytmem. Autor vychází z rozsáhlého empirického výzkumu vnímání 67 čtyřveršových lyrických představ, které jsou segmentovány do více než tisíce slov a slovních spojení. Teoretický konceptuální prostor každé lyrické představy je indukcí ze 120 psychologických konceptuálních prostorů. Struktura (prototyp) teoretického konceptuálního prostoru slova či slovního spojení lyrické představy je pak bodem v konceptuálním prostoru, který je definovaný pomocí dimenzí. Pozorování se pohybuje v jedno-, dvou- a třídimenzionálním konceptuálním prostoru, kde je možné definovat vzdálenost a pomocí blízkého prostorového umístění jednotlivých slov a slovních spojení objevit jejich podobnost. Kniha se snaží dokázat, že modelované konceptuální struktury jsou současně i kognitivními strukturami v lyrice, neboť dovolují popsat pozorování z oblasti vnímání a poznání a ukazují na fungování lidské („lyrické") mysli. Publikace: Význam a subjektivita v lyrice - Kognitivní struktury v lyrické představě - Pavel Jiráček. Kognitivní struktury v lyrické představě - Edice: Studium - HOST - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 280 str. - ISBN: Pavel JiráčekKognitivní struktury v lyrické představěHOST 2009, edice StudiumKniha, čeština, 280 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.