Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

Hodnocení: 1x
  • 4

Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí - Pavel Hlavinka. V monografické studii Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí jsou jednotlivé kapitoly vykresleny jako tematické portréty vybraných myslitelů, z nichž krystalizuje jasnější představa o tom, jak se etika jako filosofický obor ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dobro a ctnost pohledem..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí koupíte i tady

Specifikace Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 114 Kč

V monografické studii Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí jsou jednotlivé kapitoly vykresleny jako tematické portréty vybraných myslitelů, z nichž krystalizuje jasnější představa ... a dál?

Produkt Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí - parametry

Název produktu: Pavel Hlavinka: Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 114 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí - Pavel Hlavinka. V monografické studii Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí jsou jednotlivé kapitoly vykresleny jako tematické portréty vybraných myslitelů, z nichž krystalizuje jasnější představa o tom, jak se etika jako filosofický obor konstituovala v průběhu dějin západní filosofie a jak se její klíčové termíny dobro a ctnost staly centrem její pozornosti. Leitmotivem studie, jak už bývá v této společenskovědní disciplíně zvykem, je otázka, tentokrát směřující k tomu, zda není skutečná duchovní a filosofická inspirace spíše záležitostí myslitelů nebo světců žijících na okraji společnosti? Institucionálně krytí tvůrci ekonomických a mocensko-právních pořádků si totiž vždy rádi počíhají, aby tyto průlomové nabídky lidem pro jejich opravdovější život přeformulovali do další svěrací kazajky žádoucího jednání. Tematika ctností jakožto jednoho z řady prostředků realizace lidského života uskutečněného v božském vědomí, v němž mizí i klasická dichotomie dobra a zla, bude nosným pilířem u interpretativní analýzy vybraných náboženských a duchovních směrů: judaismu, islámu, konfucianismu a taoismu, hinduismu a buddhismu, včetně hledání etických souvislostí v kabalistických a tantrických naukách. Závěrečná část knihy je věnována speciálním problémům aplikované etiky, jakými jsou otázky smrti a umírání z perspektivy tibetského buddhismu, nárys obecné etiky pro klientské profese a položení možného filosofického základu pro etiku v oblasti sportu. Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí - Pavel Hlavinka od nakladatelství Triton v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.