MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074222870

Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská - Pavel Heřmánek V 17. století, především v době třicetileté války, se zvýšila intenzita prorockých zjevení, související mimo jiné s pronásledováním evangelíků. Prorocká zjevení představovala svébytný způsob interpretace politicko-náboženských změn ve střední Evropě na základě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.77793
skladem

Jaké má kniha
Jan Amos Komenský a Kri..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 173 Kč

Kniha – autor Pavel Heřmánek, 216 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. V 17. století se zvýšila intenzita prorockých zjevení, související mimo jiné s pronásledováním evangelíků. Prorocká zjevení byla svébytným způsobem interpretace politicko-náboženských změn ve střední Evropě na základě dobové mentality.   Vztah učence Jana Amose Komenského a dívky Kristiny Poniatowské je možné interpretovat jako příběh o tom, do jaké míry se lze nechat intenzivním vnímáním domnělé Boží vůle pohltit a zasáhnout a do » ... a dál?

Produkt Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská

Výrobek Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská neprodává žádný internetový obchod zařazený na Srovname.cz. Můžete zkusit podobné produkty.

Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská - parametry

Název produktu: Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 173 Kč
Maximální cena: 187 Kč
Ušetríte až: 14 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská - Pavel Heřmánek V 17. století, především v době třicetileté války, se zvýšila intenzita prorockých zjevení, související mimo jiné s pronásledováním evangelíků. Prorocká zjevení představovala svébytný způsob interpretace politicko-náboženských změn ve střední Evropě na základě dobové mentality. Světy lidových a učených eschatologických očekávání se přitom vzájemně ovlivňovaly. Příklon některých protestantských učenců k proroctvím byl dán tehdejším apokalyptickým myšlením, byl provázán rovněž s chiliasmem. Sám Jan Amos Komenský, velký příznivec prorockých zjevení, uvedl, že v možnost nových revelací prý zpočátku ani nevěřil, hluboce na něj zapůsobila až bezprostřední setkání s Kryštofem Kotterem a s Kristinou Poniatowskou. Vztah Komenského a Poniatowské je možné interpretovat také jako příběh o tom, do jaké míry se lze nechat intenzivním vnímáním domnělé boží vůle pohltit a zasáhnout a do jaké míry lze tuto vůli skrze prorocká zjevení a sny tlumočit a realizovat na pozadí složité politické a náboženské situace v tehdejší střední Evropě plné zvratů… Díky podrobnému svědectví Poniatowské a Komenského i díky postřehům dalších pozorovatelů (Poniatowski, Jonston, Vechner) se tak můžeme i přes propast času a četné dobové a pozdější kritiky, které zjevení pojímali jako kuriozitu či iracionální bludy, stát svědky zcela zvláštní symbolické náboženské prorocké řeči a extatických transvizí, které doprovázely četné jevy přesahující meze normality. Kniha není obhajobou pravdivosti těchto zjevení, ale spíše pokusem o zachycení jejich projevů, tematiky, souvislostí a srovnatelných styčných bodů. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Osobnosti od Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Pavel Heřmánek: Jan Amos Komenský a Kristina Poniatowská

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.