Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách

Knihy osobnosti a fakta

Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách

Hodnocení: 1x
  • 4

Zděná boží muka v jižních Čechách - Pavel Hájek . V průběhu tří staletí bylo na území jižních Čech postaveno více než dvě stě zděných pilířků a sloupků božích muk. Označovala místa uložení ostatků padlých vojáků a bývala připomínkou i jiných tragických událostí. Někdy byla využívána jako mezníky na hranicích katastrů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.7886

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 600 Kč

V průběhu tří staletí bylo na území jižních Čech postaveno více než dvě stě zděných pilířků a sloupků božích muk. Označovala místa uložení ostatků padlých vojáků a bývala připomínkou i jiných tragických událostí. Někdy byla využívána jako mezníky na hranicích katastrů obcí, sloužila jako rozcestníky, zejména ale byla místem určeným k modlitbě, zastavení a rozjímání na cestách, k prosbám vznášeným za úrodu, déšť, uzdravení, narození dítěte či mnoho dalších potřeb. Jsou dokladem snahy vepsat do krajiny část » ... a dál?

Produkt Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách

Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách - parametry

Název produktu: Pavel Hájek: Zděná boží muka v jižních Čechách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 600 Kč
Maximální cena: 600 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zděná boží muka v jižních Čechách - Pavel Hájek . V průběhu tří staletí bylo na území jižních Čech postaveno více než dvě stě zděných pilířků a sloupků božích muk. Označovala místa uložení ostatků padlých vojáků a bývala připomínkou i jiných tragických událostí. Někdy byla využívána jako mezníky na hranicích katastrů obcí, sloužila jako rozcestníky, zejména ale byla místem určeným k modlitbě, zastavení a rozjímání na cestách, k prosbám vznášeným za úrodu, déšť, uzdravení, narození dítěte či mnoho dalších potřeb. Jsou dokladem snahy vepsat do krajiny část kolektivní paměti i projevem obecně lidské touhy po blízkosti Boží. Kniha je doplněna o 258 autorských barevných fotografií + mapové přílohy; německé a anglické resumé.Autor je odborným pracovníkem státní památkové péče, kniha završuje jeho mnohaleté výzkumy terénu, map i archivních pramenů. V letošním roce na ni bude navazovat obdobně koncipovaná publikace věnující se jihočeským kamenným božím mukám.Knihu vydalo pracoviště NPU v Českých Budějovicích. Zděná boží muka v jižních Čechách - Pavel Hájek od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.