Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pavel Filipi: Křesťanstvo

Knihy

Pavel Filipi: Křesťanstvo

Hodnocení: 1x
  • 4

Skutečnost, že kvalitní příručka Pavla Filipiho Křesťanstvo vychází již počtvrté, v nově přepracovaném vydání, vypovídá o tom, jak oblíbenou a stále žá­danou se tato publikace stala. Autor hutným, ale přitom systematickým a přehledným způsobem představuje křesťanské církve a podává informace o jejich vzniku, vývoji, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Jaké má kniha
Křesťanstvo
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pavel Filipi: Křesťanstvo

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 174 Kč

Publikace: Křesťanstvo - Historie, statistika, charakteristika křesťanských církví - Pavel Filipi. Přepracované vydání úspěšné knihy pražského evangelického teologa, který působí na Evangelické teologické fakultě UK. Publikace přehledným způsobem vysvětluje vznik, rozšíření, teologickou pozici v vztah ke společnosti křesťanských církví a náboženských společností. Autor věnuje svou pozornost i českým speci??ckým církevním institucím. Poskytuje zásadní informace všem, kteří se zabývají fenoménem křesťanství, » ... a dál?

Produkt Pavel Filipi: Křesťanstvo

Pavel Filipi: Křesťanstvo - parametry

Název produktu: Pavel Filipi: Křesťanstvo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 174 Kč
Maximální cena: 174 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Skutečnost, že kvalitní příručka Pavla Filipiho Křesťanstvo vychází již počtvrté, v nově přepracovaném vydání, vypovídá o tom, jak oblíbenou a stále žá­danou se tato publikace stala. Autor hutným, ale přitom systematickým a přehledným způsobem představuje křesťanské církve a podává informace o jejich vzniku, vývoji, nauce i jejich aktuálním stavu. Čtivý výklad, který zohledňuje náboženskou mapu České republiky, přispívá originálním způsobem k ekumenickému dialogu. Kniha je určena především studentům teologie, religionistiky, historie a sociologie, ale také všem, kteří chtějí poznat různorodý a myšlen­kově bohatý svět křesťanství. Profesor Evangelické teologické fakulty UK v Praze PAVEL FILIPI vyšel z biblické školy formované Slavomilem Daňkem, asistenturou u J. L. Hromádky nabyl teologického pohledu na nejširší ekumenickou problematiku, který dále rozšířil a prohloubil. Zabýval se životem a dílem svého učitele, historickými kořeny českého evangelictví, katechetikou, liturgikou a biblickými

spisy. (Hostina chudých, 1991; Pozvání k naději - Kapitoly o homiletické hermeneutice a exegezi, 2006; Malá encyklopedie evangelických církví, 2008; Pozvání k oslavě - Evangelická liturgika, 2011 aj.). Svůj ekumenický zájem uplatňuje i na mezinárodním poli, a to buď publicisticky nebo přímou účastí (Leuenberské rozhovory, Komise pro víru a řád SRC), kde usiluje o to, aby byl zvýšen přínos reformačního dědictví pro křesťanstvo i současný svět. Publikace: Křesťanstvo - Historie, statistika, charakteristika křesťanských církví - Pavel Filipi. Přepracované vydání úspěšné knihy pražského evangelického teologa,

který působí na Evangelické teologické fakultě UK. Publikace

přehledným způsobem vysvětluje vznik, rozšíření, teologickou pozici

v vztah ke společnosti křesťanských církví a náboženských

společností. Autor věnuje svou pozornost i českým speci??ckým

církevním institucím. Poskytuje zásadní informace všem, kteří se

zabývají fenoménem křesťanství, církevními a kulturními dějinami,

studentům, učitelům a publicistům. Publikace: Křesťanstvo - Historie, statistika, charakteristika křesťanských církví - Pavel Filipi.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.