Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize - Dvořák Pavel. Kniha je zaměřena na téma veřejných financí. Její struktura je však od většiny českých publikací věnovaných této problematice odlišná. Úvodní část textu pouze velmi stručně shrnuje základní východiska normativního přístupu k veřejným ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199

Jaké má kniha
Veřejné finance, fiskál..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize koupíte i tady

Specifikace Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 654 Kč

Kniha je zaměřena na téma veřejných financí. Její struktura je však od většiny českých publikací věnovaných této problematice odlišná. Úvodní část textu pouze velmi stručně shrnuje základní východiska ... a dál?

Produkt Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize

Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize - parametry

Název produktu: Pavel Dvořák: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 654 Kč
Maximální cena: 955 Kč
Ušetríte až: 301 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize - Dvořák Pavel. Kniha je zaměřena na téma veřejných financí. Její struktura je však od většiny českých publikací věnovaných této problematice odlišná. Úvodní část textu pouze velmi stručně shrnuje základní východiska normativního přístupu k veřejným financím, založeného na poznatcích veřejné ekonomiky. Tradiční normativní pohled na základní funkce veřejných financí je doplněn o kritičtější pozitivní pohled, jenž vychází ze závěrů teorie veřejné volby. Konkrétní podoba systému veřejných financí je zde chápána jako výsledek kolektivního rozhodovacího procesu, ve kterém hrají rozhodující roli skupinové zájmy, nikoli všeobecný prospěch. Při uplatnění tohoto kritičtějšího přístupu se do těžiště problematiky posouvá problém krátkodobých i dlouhodobých projevů fiskální nerovnováhy. Druhá část textu je proto zaměřena na podrobnější analýzu příčin a důsledků rozpočtového deficitu a veřejného dluhu, včetně vzájemné souvislosti těchto jevů. Podle názoru autora je nutno respektovat dosud ne zcela zřejmý fakt, že problematika veřejných financí přestává být výlučně národní otázkou, jak tomu bylo v minulém století. Do veřejných financí se stále více promítají, často jako externí šoky, důsledky globálních procesů a jevů. Poslední, třetí část textu je proto věnována analýze nového, u nás dosud nepříliš známého problému souvislosti fiskální nerovnováhy a finančních krizí. Závěrečná kapitola je pak věnována navýsost aktuální problematice – rozboru dosavadního průběhu americké hypoteční krize a fiskalizace jejich nákladů. Publikace: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize - Dvořák Pavel. Veřejné finance, fis. ...BEK19 - Edice: Beckova edice ekonomie - CH BECK - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 344 Petr DvořákC.H.BECK, edice Beckova edice ekonomieKniha, čeština, 344 stran Autor knihy Petr Dvořák, Vydavatelstvo C.H.BECK


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.