Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi

Knihy naučná literatura

Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Na našem trhu ojedinělá publikace, která komplexně a prakticky zpracovává tento velmi významný způsob financování zahraničního, ale i tuzemského obchodu. Usnadní všem podnikatelům, a především exportérům, každodenní obchodní styk s obchodními partnery a bankami v souvislosti s dokumentárními akreditivy. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
doprava zdarma
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi koupíte i tady

Specifikace Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 279 Kč

Na našem trhu ojedinělá publikace, která komplexně a prakticky zpracovává tento velmi významný způsob financování zahraničního, ale i tuzemského obchodu. ... a dál?

Produkt Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi

Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi - parametry

Název produktu: Pavel Andrle: Dokumentární akreditiv v praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Na našem trhu ojedinělá publikace, která komplexně a prakticky zpracovává tento velmi významný způsob financování zahraničního, ale i tuzemského obchodu. Usnadní všem podnikatelům, a především exportérům, každodenní obchodní styk s obchodními partnery a bankami v souvislosti s dokumentárními akreditivy. Problematika je zpracována jak z pohledu standardních pravidel, podle kterých se provádí na celém světě - Jednotných zvyklostí a pravidel pro dokumentární akreditivy, - tak i z pohledu české bankovní praxe. Autor usiloval o vytvoření referenční publikace, která by se stala v této oblasti standardem. Z toho důvodu proběhly konzultace s mnoha předními odborníky - výsledkem je maximální objektivita jasně formulované informace. Nové aktualizované vydání reaguje na změny v praxi v oblasti přezkoumání dokumentů předkládaných v rámci dokumentárních akreditivů. Publikace je též obohacena o novou kapitolu zaměřenou na financování akreditivů, a to jak z pohledu exportéra, tak i importéra.   Z obsahu Předmluva 7 Úvodní slovo 9 Poděkování 11 Smysl a cíle této publikace – praktického průvodce pro české exportéry 13 I. OBECNÁ ČÁST: ÚVOD DO PROBLEMATIKY DOKUMENTÁRNÍCH AKREDITIVŮ 15 1. Platební metoda – placení dokumentárním akreditivem 15 1.1 Stručná charakteristika platebních metod 15 2. Dokumentární akreditiv – základní charakteristika 21 2.1 Co je to dokumentární akreditiv? 21 2.2 Druhy dokumentárních akreditivů 22 2.3 Potvrzený nebo nepotvrzený akreditiv 22 2.4 Strany zúčastňující se akreditivní operace 23 2.5 Postup při provádění akreditivní operace 23 2.6 Speciální typy dokumentárních akreditivů 25 3. Vztahy mezi stranami akreditivní operace 29 3.1 Vztah mezi exportérem a importérem – obchodní kontrakt 29 3.2 Vztah mezi importérem a jeho bankou – bankou vystavující akreditiv 29 3.3 Vztah mezi vystavující bankou a bankou avizující akreditiv beneficientovi – exportérovi 30 3.4 Vztah mezi exportérem a vystavující bankou 30 3.5 Vztah mezi potvrzující bankou a exportérem 31 3.6 Ostatní vztahy 31 4. Hlavní principy dokumentárního akreditivu 34 4.1 Princip neodvolatelnosti (neodvolatelný akreditiv) 34 4.2 Princip nezávislosti na ostatních smluvních vztazích 34 4.3 Princip dokumentárnosti 34 4.4 Princip vyloučení odpovědnosti bank 34 5. Hlavní náležitosti dokumentárního akreditivu 36 5.1 Akreditiv ve formě swiftové zprávy 36 5.2 Akreditiv vystavený v telexové formě 47 5.3 Akreditiv vystavený ve formě dopisu 49 6. Použitelnost akreditivu 50 6.1 Jednotlivé způsoby použitelnosti akreditivu a možnosti zúčastněných bank v akreditivní operaci 51 II. PRAKTICKÁ ČÁST – POSTUP PŘI PROVÁDĚNÍ DOKUMENTÁRNÍHO AKREDITIVU 55 7. Předkontraktní příprava v souvislosti s importním a exportním dokumentárním akreditivem 55 7.1 Co by měl importér učinit před podepsáním příslušné obchodní smlouvy 55 7.2 Co by měl exportér učinit před podepsáním příslušné obchodní smlouvy 55 7.3 Obchodní kontrakt mezi exportérem a importérem 56 7.4 Dokumentární akreditiv jako způsob zaplacení hodn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.