Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Paul Tillich: Otřásání základů

Učebnice/Odborná literatura

Paul Tillich: Otřásání základů

Hodnocení: 1x
  • 4

Otřásání základů - Paul Tilich, Otřásání základů (The Shaking of the Foundations, 1948) je první ze tří Tillichových souborů kázání. Pronikavé meditace a úvahy nad známými či méně známými biblickými texty i po letech překvapují hlubokým porozuměním, existenciálním nábojem a praktickým uchopením křesťanského ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Otřásání základů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Paul Tillich: Otřásání základů koupíte i tady

Specifikace Paul Tillich: Otřásání základů

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 155 Kč

Otřásání základů (The Shaking of the Foundations, 1948) je první ze tří Tillichových souborů kázání. Pronikavé meditace a úvahy nad známými či méně známými biblickými texty i po letech překvapují hlub ... a dál?

Produkt Paul Tillich: Otřásání základů

Paul Tillich: Otřásání základů - parametry

Název produktu: Paul Tillich: Otřásání základů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 155 Kč
Maximální cena: 225 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Otřásání základů - Paul Tilich, Otřásání základů (The Shaking of the Foundations, 1948) je první ze tří Tillichových souborů kázání. Pronikavé meditace a úvahy nad známými či méně známými biblickými texty i po letech překvapují hlubokým porozuměním, existenciálním nábojem a praktickým uchopením křesťanského poselství. Jak autor uvádí v předmluvě, kázání zde obsažená pomohou ukázat, že přísně systematická povaha nemusí teologii bránit v tom, aby bylo možné ji aplikovat na osobní či společenské problémy náboženského života. K vydání této knihy však Paula Tillicha vedl závažnější důvod. Velká část posluchačů jeho promluv na nedělních bohoslužbách pocházela z mimokřesťanských kruhů. Pro ně by kázání v tradičním biblickém pojetí nemělo smysl. Proto byl autor nucen sáhnout k jinému, civilnějšímu způsobu vyjádření. Sekulární společnost, již Tillich oslovuje, je de facto společností naší. První české vydání Otřásání základů uzavírá zevrubný doslov teologa Jana Štefana. Seznamuje čtenáře s Tillichovým životem, uvádí jej do díla a shrnuje dosavadní ohlas jeho myšlenek v českém a slovenském prostředí. Na obálce obraz Daniela Balabána. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Náboženství | Křesťanství od Kalich naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.