Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Paul Johnson: Mozart

Knihy

Paul Johnson: Mozart

Hodnocení: 1x
  • 4

Mozart se narodil v Salcburku dvacátého sedmého ledna 1756, o svátku svatého Jana Zlatoústého, takže nepřekvapí, že rodiče ho nechali následujícího dne v místní katedrále pokřtít jménem Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart. Křestní jméno Theophilus dostal po svém kmotrovi, ale později ho nepoužíval – ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mozart
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Paul Johnson: Mozart koupíte i tady

Specifikace Paul Johnson: Mozart

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 159 Kč

Paul Johnson má veliký dar: dokáže převyprávět příběhy legendárních osobností ve spojitosti s jejich dílem a dobou tak, že osloví široké spektrum čtenářů - od laické veřejnosti až po takzvané puncovan ... a dál?

Produkt Paul Johnson: Mozart

Paul Johnson: Mozart - parametry

Název produktu: Paul Johnson: Mozart
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mozart se narodil v Salcburku dvacátého sedmého ledna 1756, o svátku svatého Jana Zlatoústého, takže nepřekvapí, že rodiče ho nechali následujícího dne v místní katedrále pokřtít jménem Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart. Křestní jméno Theophilus dostal po svém kmotrovi, ale později ho nepoužíval – dával přednost jeho latinské verzi Amadeus. Na světě sice pobyl jen krátce, přesto zažil konec osvícenství, vzpouru severoamerických britských kolonií, vznik nezávislých Spojených států amerických a také počátek Velké francouzské revoluce. Byl současníkem mnoha významných postav těchto velkých historických dramat – francouzský politik a nejvlivnější člen direktoria Paul de Barras a Marie Antoinetta, Ludvík XVI a mnoho dalších. Mozart se narodil jako poslední ze sedmi dětí v rodině Leopolda Mozarta, muzikanta působícího ve službách salcburského arcibiskupa a jeho ženy Anny Marie.,  Pět ze sedmi Mozartových dětí zemřelo v raném věku, přežil jen Amadeus a jeho sestra Maria Anna, které se nejen v rodině přezdívalo Nannerl. Dalo by se předpokládat, že špatným zdravím trpěly i dvě poslední děti, ale tak to nebylo. Mozart byl drobné postavy, měřil kolem sto šedesáti šesti centimetrů, měl blonďaté vlasy, světlou jemnou pleť a tenké křehké kosti, takže rozhodně nepůsobil nijak robustně. Během života ho sice opakovaně trápily ledviny, ale jinak byl Mozart zdravý a velmi činorodý, mnozí jeho současníci by jistě řekli, že byl hyperaktivní. Pravidelně jezdil na koni, hodně cestoval, nesmírně miloval tanec a nijak se v tomto směru nekrotil, především ale do úmoru pracoval, mnohdy pozdě do noci, a často vydržel skládat do časných ranních hodin. Mozartovi nebyl dopřán dlouhý život, což všichni hudbymilovní lidé pokládají za neskutečnou tragédii – a rozhodně mají pravdu. Zemřel pátého prosince 1791, jen pár týdnů před dovršením šestatřicátého roku. Publikace: Mozart - Paul Johnson. Paul Johnson má veliký dar: dokáže převyprávět příběhy legendárních

osobností ve spojitosti s jejich dílem a dobou tak, že osloví

široké spektrum čtenářů - od laické veřejnosti až po takzvané

puncované odborníky. Nepočítám se k nim, protože nejsem mozartolog,

jen někdo, kdo žije hudbou teoreticky i prakticky a považuje Amadea

za zjev, jaký se vyskytne v dějinách kultury jen jednou ne za sto,

ale za tisíc let.

Přečetl jsem o Mozartovi hodně knih, ale ta Johnsonova vůbec není

jen jejich pouhou recyklací, ale dílkem, které čtenáře vzrušuje,

povzbuzuje, aby hledal, nalézal, ale hlavně poslouchal Amadeovu

hudbu. Johnsonova Mozarta zkrátka a dobře přečtete jedním dechem a

přinutí vás vracet se k Amadeovi a jeho hudbě jako k celoživotní

vášni…Miloš Štědroň

skladatel, muzikolog, pedagog Publikace: Mozart - Paul Johnson. Mozartovi nebyl dopřán dlouhý život, což všichni hudbymilovní lidé pokládají za neskutečnou tragédii – a rozhodně mají pravdu. Mozartovy skladby posluchače těší, často ho dojímají, nutí ho přemýšlet, vzrušují ho a chlácholí, dráždí a matou, uvrhají ho do nejhlubšího


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.