Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Paul Fenton-Smith: Velká škola vykládání tarotu

Knihy naučná literatura

Paul Fenton-Smith: Velká škola vykládání tarotu cena od 0 Kč

Paul Fenton-Smith: Velká škola vykládání tarotu

Hodnocení: 1x
  • 4

Jaký je vlastně smysl života? Co je opravdu důležité, jaké má naše konání smysl, když všechno pomine? Podíváme -li se na svůj život z této perpektivy, spatříme jak hloupě a malicherně se někdy chováme, jak zbytečně ubližujeme sobě i druhým. Jak dlouho se vydržíme dívat na lidskou lebku, než v ní začneme vidět sami ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Paul Fenton-Smith: Velká škola vykládání tarotu - parametry

Název produktu: Paul Fenton-Smith: Velká škola vykládání tarotu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jaký je vlastně smysl života? Co je opravdu důležité, jaké má naše konání smysl, když všechno pomine? Podíváme -li se na svůj život z této perpektivy, spatříme jak hloupě a malicherně se někdy chováme, jak zbytečně ubližujeme sobě i druhým. Jak dlouho se vydržíme dívat na lidskou lebku, než v ní začneme vidět sami sebe?

Symbolika lidské lebky

Obecně je symbol lidské lebky velmi významným symbolem, který zapůsobí na každého, bez rozdílu rasy, pohlaví, věku, vyznání a charakteru. I my jednou zemřeme a vše, co jsme měli, vše, co jsme chtěli, co jsme si mysleli, bude pryč. Co má tedy vlastně smysl? Co je opravdu důležité? Jaké konání má smysl, když všechno pomine? Podíváme -li se na svůj život z této perpektivy, spatříme jak hloupé a malicherné je občas naše chování. Spatříme, jak se zbytečně rozčilujeme nad nepodstatnými věcmi, jak zbytečné problémy řešíme. Spatříme, jak jsme malí a bezvýznamní tváří v tvář smrti. Postavení, peníze, majetek, názory, touhy, myšlenky - nic z toho si do hrobu nevezmeme, tak co je vlastně důležité? Poselství lebky - Memento Mori

Na vše, co děláš, se dívej ze širší perpektivy, žij svůj život naplno, prostě tak, jako by dnešní den - tato chvíle - byla tvou poslední. Straň se nenávisti a zloby. Připomínám ti, že ani tvá, ani ničí jiná existence na tomto světě - není samozřejmostí. Pokud říkáš, že někoho nenávidíš a chceš mu vědomě ubližovat, uvědom si prosím, že zítra už tu jeden z vás nemusí být. Nikdo neví, kdy smrt příjde a pro koho. Kdyby si smrt vzala tebe, budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu na věčnosti. Kdyby si vzala jeho, už se nebudeš moci omluvit a usmířit a budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu zde na zemi. Raději dříve, před kadým slovem a činem rozvažuj. A pamatuj přitom na smrt.

Memento Mori! Pamatuj na smrt! Malá lebka, sloužící jako kasička na peníze, je obarvena speciální barvou s fosforem. Během dne "nachytá světlo" a ve tmě svítí!

Smrt a zánik - druhá strana života

Ještě v nedávných dobách byly předměty s vyobrazením lebky či kostí zcela běžnou součástí domácností, vedle například kříže a podkovy. Tématika smrti a zániku byla dříve pro lidi zcela běžná. Lidé ji brali jako normální součást života, kterou taky je. Lidé umírali většinou doma a příbuzní a všichni blízcí lidé měli čas s nimi promluvit, rozloučit se s nimi a taktéž se s jejich blízkou smrtí smířit. Tím, že se lidé se smrtí běžně setkávali, byla pro ně známou věcí a nebáli se jí.

Smrt a moderní společnost

Pro naši moderní a značně povrchní společnost je typické, že je fenomén smrti, zániku a pomíjivosti poněkud vytlačen do pozadí. Kdo by se zajímal o smrt a zánik, když všude kolem je tolik lákavých možností, jak si zpříjemnit život, získat prestiž a vydělávat peníze, za které je možné si koupit cokoliv. Kdo by se zajímal o smrt? Tento moderní trend je nastaven tak, že smrt je něco nehezkého na konci, něco, co nechceme vidět. Již téměř nikdo z nás nemá tu možnost trávit poslední chvíle svého života ve společnosti svých blízkýc


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.