Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Patti Smith: Just Kids

Próza - beletrie

Patti Smith: Just Kids cena od 0 Kč

Patti Smith: Just Kids

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Patti Smith, Just Kids je knihou o dvou výjimečných lidech. Patti Smith a Robert Mapplethorpe , dvě zářivé a naprosto originální hvězdy. Setkali se v New Yorku v době, kdy se stal žhavým centrem uměleckého dění. Patti Smith měla obrovskou představivost a pramalý smysl pro realitu. Jako mladá zoufale chudá ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Patti Smith: Just Kids - parametry

Název produktu: Patti Smith: Just Kids
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Patti Smith, Just Kids je knihou o dvou výjimečných lidech. Patti Smith a Robert

Mapplethorpe , dvě zářivé a naprosto

originální hvězdy. Setkali se v New Yorku v době, kdy se stal žhavým

centrem uměleckého dění. Patti Smith měla obrovskou představivost a pramalý smysl pro realitu.

Jako mladá zoufale chudá básnířka odjela do New Yorku hledat štěstí.

Její matka by v ní raději viděla servírku, ale Patti hledala

nesmrtelnost, krásu a kouzla. Stala se rockovou ikonou. Byla to

zpěvačka a skladatelka, žena s renesančním duchem. Ve velkém jablku v roce 1967 se potloukalo hodně podobných tuláků a

hippies, pomohli ji najít přístřeší a jídlo a nakonec práci v

knihkupectví. Tam se setkala s Robertem Mapplethorpe, stejně starým a

stejně nezávislým, originálním a ambiciózním jako ona. Byli si

neuvěřitelně podobní, pocházeli ze stejného prostředí a své komplexy s

dětství si oba řešili prostřednictvím obrazů plných bolesti a krve nebo

hudby. V té době, kdy začínali a jenom přijímali vše, co k nim

přicházelo, nepřemýšleli o velkém světě. Žili bezstarostně jako děti. Druh sortimentu : Kniha, Just Kids, Jazyk : Čeština, Počet stran : 264 Hlavním námětem této knihy je kauza, jejíž podstatu lze vyjádřit jediným souvětím: Dne 10. července 1973 poblíž pražského Strossmayerova náměstí stočila dvaadvacetiletá Olga Hepnarová kola nákladního vozu na chodník plný chodců. Učinila tak s cílem co nejvíce lidí zabít. Následky tragédie: osm lidí zemřelo a řadě dalších byly způsobeny újmy na zdraví. Po složitém soudním přelíčení byla pachatelka přes námitky obhajoby odsouzena k trestu smrti a roku 1975 popravena. Pro zkušeného autora literatury faktu se tento ojedinělý případ v historii naší kriminalistiky a justice stal nejen východiskem k cestě za osudy mnoha lidí, ale také jej nečernobíle zasadil do koloritu tehdejší totalitní doby a nabídl prostor k úvahám o právních, psychologických a společenských souvislostech. roce 1967 opustila jednadvacetiletá Patti Smithová domov a odjela do New Yorku, aby se stala umělkyní nebo aspoň milenkou umělce. Podařilo se jí obojí, i když cesta ke slávě rockové zpěvačky byla dlouhá a trnitá. Umělec, který se stal mužem jejího života, se jmenoval Robert Mapplethorpe, byl talentovaným výtvarníkem a fotografem. Vzpomínky Patti Smithové začínají v době, kdy zdaleka nebyli slavnými osobnostmi, ale „jenom dětmi“, pro které však umění bylo vším. Robert Mapplethorpe zemřel v roce 1989 na AIDS a Patti Smithová mu krátce předtím slíbila, že napíše o jejich intenzivním a komplikovaném životě knihu. Výsledek patří k tomu nejlepšímu, co kdy v oblasti rockových memoárů vzniklo. Ještě před stoletím si byli vědci jisti, že věci, kterými dnes člověk běžně disponuje, jako třeba laser, televize či atomová bomba, jsou fyzikálně neuskutečnitelné. Kaku ve své knize zkoumá, nakolik už věda pokročila a nakolik jsme se přiblížili realizaci technologií, jež zatím fungují jen ve science-fiction. Ukazuje, jak lze optiky a elektromagnetismu využít k simulaci nev


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.