Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace

Knihy naučná literatura

Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace

Hodnocení: 1x
  • 4

Po velkém mezinárodním úspěchu knihy Zásadní rozhovory (New York Times bestseller), přichází osvědčený autorský tým amerických odborníků s novou, doslova převratnou publikací. Jejich dílo Zásadní konfrontace sice vychází z principů předchozí práce, ale celou problematiku posouvá poněkud dále. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace koupíte i tady

Specifikace Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 45 Kč

Po velkém mezinárodním úspěchu knihy Zásadní rozhovory (New York Times bestseller), přichází osvědčený autorský tým amerických odborníků s novou, doslova převratnou publikací. Jejich dílo Zásadní konf ... a dál?

Produkt Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace

Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace - parametry

Název produktu: Patterson Kerry a: Zásadní konfrontace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 45 Kč
Maximální cena: 69 Kč
Ušetríte až: 24 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Po velkém mezinárodním úspěchu knihy Zásadní rozhovory (New York Times bestseller), přichází osvědčený autorský tým amerických odborníků s novou, doslova převratnou publikací. Jejich dílo Zásadní konfrontace sice vychází z principů předchozí práce, ale celou problematiku posouvá poněkud dále.

Kniha je opět o komunikaci - koneckonců, vždy bude v mezilidských vztazích v ohnisku pozornosti rozhovor jednoho člověka s druhým. Ale o komunikaci samotnou tentokrát až tak úplně nejde – autoři se totiž zaměřili na svět zodpovědnosti. Kladou si otázku, jak se kupříkladu srovnat se zaměstnancem, který neustále chodí pozdě, jak mluvit s kolegou, který vás za vašimi zády pomlouvá, nebo jak vyjít s dětmi v teenagerském věku. Především chtěli zjistit, jak vedoucí pracovníci obvykle řeší problém nesplněných závazků a zklamaných očekávání. Jejich úkolem bylo objevit ty nejlepší metody, jak se s těmito problémy vypořádat a jak si tyto dovednosti osvojit.

Všechny zmíněné situace mají společný jmenovatel, kterým jsou zásadní konfrontace. Konfrontovat podle autorů znamená brát někoho k zodpovědnosti, a to tváří v tvář. Když taková konfrontace proběhne řádným způsobem, obě strany hovoří otevřeně a čestně, chovají se navzájem s respektem. Ve výsledku se pak řeší problémy a vztahy získávají na nové kvalitě. Když autoři studovali vedoucí pracovníky v desítkách organizací, objevili, co opravdové názorové vůdčí osobnosti odlišuje od davu. Nebyla to jejich technická zdatnost, jejich pracovní titul, dokonce ani něco, co je těžko změřitelné, jako je třeba charisma. Názoroví vůdci měli vliv, protože se uměli nejlépe přiblížit ke svým kolegům, spolupracovníkům a dokonce i k nadřízeným a přivést je k zodpovědnosti. Jinými slovy zvládali umění vést zásadní konfrontace.

Za každým podnikovým neúspěchem a rozpadem rodiny nalézáme stejné příčiny. Lidé stojí tváří v tvář zásadním konfrontacím a nevědí co mají říkat. Uvědomují si totiž, že budou muset hovořit o extrémně důležitém tématu. Dále vědí, že pokud se jim tento problém nepodaří vyřešit, jednoduchá záležitost přeroste v chronický problém. Když tedy lidé hledí do tváře blížící se katastrofy, někteří z nich upadnou do agónie mlčení. Raději než by otevřeně a upřímně hovořili o problému, utečou od něho, a to tak, že přestanou komunikovat vůbec. Strach je zatlačí do různých forem mlčení a nikdy se nedozvíme jejich názory, a když, tak pouze v podobě klepů a pomluv.

Druzí se dostanou ze své mučivé nečinnosti jen za cenu agrese. V obavě, že by jejich myšlenky nebyly vyslechnuty, tlačí své názory druhým do hlavy. Skákají druhým do řeči, nafukují argumenty, napadají myšlenky druhých, využívají neférové diskusní taktiky a případně sklouzávají k napadání a zastrašování. Strach je v diskusi dovádí k násilí, a proto jsou jejich myšlenky často odmítány. To vše se může změnit. Tým autorů studoval intenzivně po dobu deseti let chování lidí v pracovním procesu a na vzorku pětadvaceti tisíců zkoumaných osob se jim


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.