Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu

Próza - beletrie

Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu

Hodnocení: 1x
  • 4

I cesta může být cíl... Hrdina románu Raimund Gregorius je profesorem starých jazyků na gymnáziu v Bernu. Starší pán se svými návyky a zaběhlými rituály, od kterého nikdo nečeká, že by mohl svůj život ještě nějak změnit. Jednoho rána se však na mostěsetká s tajuplnou ženou, jež stojí na zábradlí a trhá na malé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Noční vlak do Lisabonu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu koupíte i tady

Specifikace Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 237 Kč

Hrdina románu Raimund Gregorius je profesorem starých jazyků na gymnáziu v Bernu. Starší pán se svými návyky a zaběhlými rituály, od kterého nikdo nečeká, že by mohl svůj život ještě nějak změnit. Jed ... a dál?

Produkt Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu

Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu - parametry

Název produktu: Pascal Mercier: Noční vlak do Lisabonu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 112 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

I cesta může být cíl... Hrdina románu Raimund Gregorius je profesorem starých jazyků na gymnáziu v Bernu. Starší pán se svými návyky a zaběhlými rituály, od kterého nikdo nečeká, že by mohl svůj život ještě nějak změnit. Jednoho rána se však na mostěsetká s tajuplnou ženou, jež stojí na zábradlí a trhá na malé kousíčky do řeky jakýsi dopis žena je pro celý příběh zdánlivě nedůležitá, ale díky ní vše začíná ve chvíli, kdy na profesorovu zvědavou otázku, jaká že je její rodná řeč, odpoví portugues.Melodie tohoto jediného slova vzbudí v Gregoriovi podivnou touhuDalší události běží v rychlém sledu. Do rukou se mu dostane kniha lékaře z Lisabonu, útlý svazek myšlenek a úvah. Gregoria zcela uchvátí a po pár přečtených kapitolách dojde k zásadnímrozhodnutí: následujícího dne za svítání vyrazí přes Ženevu a Paříž nočním vlakem do Lisabonu. Uniká tak každodenní rutině, zříká se závazků a vydává se pátrat po portugalském spisovateli, který bojoval proti Salazarově diktatuře a jehož myšlenky mu nedajíspát.Kniha vypráví především o tom, že vždycky můžeme změnit svůj život, pokud máme pocit, že je to právě teď správné rozhodnutí a že ho změnit můžeme, i když ten pocit nemáme. Že i velmi konzervativní člověk je s to dělat bláznivé věci a žepro svoje jednání nemusí mít vždy racionální důvod.Pokud je to tak, že můžeme žít jen malou část z toho, co je v nás co se stane se zbytkem? Obrovský zážitek! Tento román napsal talentem obdařený spisovatel a brilantní filozof. Četl jsem jejtakřka bez dechu a neschopen ho odložit... Na konci vám Mercierovi hrdinové budou připadat jako dobří přátelé, a proto se s nimi budete jen neradi loučit... - GUNTHER NICKEL, DIE WELT Fantastická jízda vlakem do nitra. Noční vlak, jenž odváží Gregoria doLisabonu a odtud zase zpět do Bernu, se stává metaforou pro životní pouť každého z nás. Působivá duševní detektivka, která jde do hloubky. - OTTO A. BÖHMER, DIE ZEIT Kniha, v které se umně snoubí poezie s filozofií. - EVA BACHMANN, TAGES-ANZEIGER Tento román mě zasáhl, protože má v sobě vše, co je třeba: úchvatný jazyk, vypravěčskou celistvost i filozofii. Po třech nocích strávených jeho četbou jsem byla přesvědčená, že změním svůj život. - IRIS BERBEN, SÜDDEUTSCHE ZEITUNG PASCAL MERCIER se narodil 23. června 1944 jako Peter Bieri v Bernu. Vystudoval filozofii, klasickou filologii, indologii a anglistiku v Londýně a Heidelbergu. Výzkumné projekty ho zavedly do Berkeley a Harvardu; publikoval řadu prací o filozofii poznání a jazyka. Mezi jehonejznámější pojednání bezesporu patří Řemeslo svobody (Das Handwerk der Freiheit, 2001), které se zabývá problematikou vůle a klade si otázky, co vlastně znamená svoboda a zda vůbec existuje svobodná vůle. Od roku 1993 působil autor jako profesor na Svobodné univerzitě vBerlíně.Noční vlak do Lisabonu vydal již pod pseudonymem Pascal Mercier a kniha se stala jednou z největších senzací posledních let. Tímto románem Mercier jednoznačně získal punc bestsellerového autora se vším všudy.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.