Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky

Učebnice/Odborná literatura

Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky

Hodnocení: 11x
  • 4

Tato učebnice je určena jak pro úplné začátečníky, tak i pro studenty, kteří si z nejrůznějších důvodů potřebují nebo chtějí oživit své znalosti. Studenti s ní získávají přístup k desítkám moderních interaktivních cvičení, která netradiční formou oživují a zefektivňují studium. Všichni víme, že naučit se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky koupíte i tady

Specifikace Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 238 Kč

Učebnice určená pro širokou veřejnost seznámí uživatele s veškerou základní gramatikou, slovní zásobou a s konverzačními tématy, se kterými se v praxi setkáte nejčastěji (seznámení, nákupy, jídlo v restauraci, u lékaře, cestování...). Kniha však nejen poučí, ale i pobaví - najdete zde vtipy, křížovky, osmisměrky, zajímavosti z ruské kultury, historie a literatury. K učebnici je přiložené CD. ... a dál?

Produkt Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky

Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky - parametry

Název produktu: Pařízková Štěpánka: Ruština pro začátečníky a samouky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 238 Kč
Maximální cena: 369 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 11 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tato učebnice je určena jak pro úplné začátečníky, tak i pro studenty, kteří si z nejrůznějších důvodů potřebují nebo chtějí oživit své znalosti. Studenti s ní získávají přístup k desítkám moderních interaktivních cvičení, která netradiční formou oživují a zefektivňují studium. Všichni víme, že naučit se jazyk není jednoduché, ostatně jako se naučit jakémukoliv jinému řemeslu, povolání, apod. I studium jazyka má svá úskalí. Musíte si osvojit mnoho slovíček, naučit se řadu frází, ale také gramatických pravidel. Avšak ani to všechno nestačí. Stejně jako pro cizince, který se učí česky, tak i pro Čecha je obtížné rozumět běžnému hovoru, v počátcích vůbec rozlišit jedno slovo od druhého a pochopit alespoň podstatu toho, co nám cizinec říká. Rozumění mluvené řeči a vyjadřování se jsou dvě rozdílné věci, obě ale stejně důležité. Proto je součástí učebnice CD s nahrávkami namluvenými rodilými mluvčími, které Vám napomohou zvládnout tento úkol. A i když je ruština pro Čecha možná jednodušší než například germánské jazyky, protože jde také o slovanský jazyk, tudíž má řadu společných věcí, má jednu odlišnost, která i tento jazyk pro nás činí obtížnějším. A tím je azbuka. Zvláště začátečníci proto jistě uvítají podrobné vysvětlení azbuky, jejího psaní i výslovnosti a názorné ukázky ruského písma psané originálními ruskými fonty, které byste našli i v učebnicích v Rusku. Pro správné naučení se tohoto jazyka je také důležité určit, kde je na slovech přízvuk. Přízvuky jsou v učebnici označeny čárkou. Najdete je v celé učebnici kromě vtipů, zajímavostí a shrnutí gramatiky v posledních 10 lekcích, abyste si alespoň částečně zvykli na to, že v originálních ruských textech přízvuky označeny nejsou.

Struktura učebnice

Učebnice je rozdělena na 33 lekcí - 30 výukových a 3 opakovací.

ТЕКСТ- text - obsahuje novou slovní zásobu a gramatiku a seznámíte se v něm i s konverzačními obraty. K textu je připojen slovníček. U některých sloves s obtížnějším časováním nejsou jejich koncovky či tvary uvedeny u základního tvaru ve slovníčku, ale slovesa jsou samostatně vyčasovaná v gramatickém oddílu.

ГРАММАТИКА gramatický oddíl se srozumitelným výkladem v češtině a velkým množstvím příkladů.

РАСШИРЕНИЕ ЗНАНИЙ (od 6. lekce) - seznámíte se tu se slovíčky, rozšiřujícími slovní zásobu k tématu lekce, s frázemi či historickými událostmi. Místo tohoto oddílu je v některých lekcích vložen “obrázkový slovníček” (koncovky najdete ve slovníčku na konci učebnice).

УПРАЖНЕНИЯ - cvičení - poslechová, výslovnostní, gramatická, konverzační, cvičení na procvičení slovní zásoby, křížovky, osmisměrky, atd. Příjemným bonusem jsou interaktivní cvičení, k jejichž vyplnění potřebujete jen počítač s internetovým připojením.

ЗАПОМНИТЕ! v krátkosti tu učebnice připomíná gramatiku lekce, upozorňuje na odlišné vazby sloves, jiné významy slov apod.

ПРОВЕРКА - v tomto oddíle najdete překlady do češtiny a ruštiny.

ШУТКА - vtip.

ЭТО ИНТЕРЕ


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.