Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková

Knihy

Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková

Hodnocení: 1x
  • 4

Cílem sborníku je přispět k rozšíření a prohloubení znalostní vybavenosti techniků vhledem do oblasti společenských věd, a to prostřednictvím pedagogiky. Autorka při koncipování tohoto textu jako určité příručky nemá na mysli jen úzce profesionální zřetele budoucích učitelů. Snaží se posílit zájem techniků o širší ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 100 Kč

Cílem sborníku je přispět k rozšíření a prohloubení znalostní vybavenosti techniků vhledem do oblasti společenských věd, a to prostřednictvím pedagogiky. Autorka při koncipování tohoto textu jako urči ... a dál?

Produkt Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková

Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková - parametry

Název produktu: Paido Společenskovědní poznání v sítích inženýrského vzdělávání - Jarmila Skalková
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 100 Kč
Maximální cena: 116 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cílem sborníku je přispět k rozšíření a prohloubení znalostní vybavenosti techniků vhledem do oblasti společenských věd, a to prostřednictvím pedagogiky. Autorka při koncipování tohoto textu jako určité příručky nemá na mysli jen úzce profesionální zřetele budoucích učitelů. Snaží se posílit zájem techniků o širší sociální a antropologické dimenze, které otevírají otázky postavení člověka v soudobém globalizovaném světě vědecko-technické kultury. Zároveň se chce se angažovat ve prospěch kritického myšlení,které umožňuje samostatně se v tomto světě orientovat a tvořivě pracovat. Uvedenému záměru odpovídá i obsah publikace. Sleduje především vývoj vztahů přírodních a společenských věd. Seznamuje čtenáře se staršími analýzami, které dokládají dlouhodobý zájem vědeckých pracovníků o objasnění specifických otázek poznávání v sociálních vědách a informují o různých přístupech k této problematice v druhé polovině dvacátého století. V těchto souvislostech zvláště připomíná významné myšlenky K. Poppera, K. Lorenze a T. W. Adorna. Zároveň informuje o problémových oblastech, které u nás byly nastolovány jen výjimečně, pokud vůbec, ale představují významné oblasti metodologického a teoretického myšlení, jako je výklad o obecné teorii činnosti (praxeologie), úsilí o jednotu poznání (konsilience), problematika metafory a její role ve vědeckém poznávání. Akcentují se i potřeby hlubšího výkladu hodnotových aspektů jako integrální složky technického myšlení a usuzování. Autor knihy Jarmila Skalková, Vydavatelstvo Paido, Kniha,2009


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.