Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK

Učebnice/Odborná literatura

Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: CHATTERBOX 2 TEACHER´S BOOK - STRANGE, D.. Stimulating activities within a graded syllabus. Key features It follows a carefully graded syllabus which allows for recycling of language. A complete comic-strip adventure story runs through each book, featuring ace detective Captain Shadow. This provides a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 282 Kč

Kniha pro učitele Stimulating activities within a graded syllabus. Key features It follows a carefully graded syllabus which allows for recycling of language. A complete comic-strip adventure story runs through each book, featuring ace detective Captain Shadow. This provides a memorable context for new language and maintains motivation. It involves children in a variety of other fun activities, such as songs, rhymes, games, and puzzles, which are all used to practise language in an enjoyable way. It » ... a dál?

Produkt Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK

Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK - parametry

Název produktu: Oxford University Press CHATTERBOX - Level 2 - TEACHER´S BOOK
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 282 Kč
Maximální cena: 344 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: CHATTERBOX 2 TEACHER´S BOOK - STRANGE, D.. Stimulating activities within a graded syllabus. Key features It

follows a carefully graded syllabus which allows for recycling of

language. A complete comic-strip adventure story runs through each

book, featuring ace detective Captain Shadow. This provides a

memorable context for new language and maintains motivation. It

involves children in a variety of other fun activities, such as

songs, rhymes, games, and puzzles, which are all used to practise

language in an enjoyable way. It gives children a thorough

grounding in listening, speaking, reading and writing Publikace: CHATTERBOX 2 TEACHER´S BOOK - STRANGE, D..    Táto učebnica je štvrtou v súbore, ktorý obsahuje 4 časti: Pupil's Book, Activity Resource Pack, Activity Book a Teacher's Book. Všetky učebnice sú ilustrované formou komixových dobrodružstiev detektíva menom Captain Shadow, ktorý je zároveň sprievodcom v ríši nových slovíčok a gramatiky. Pre lepšiu motiváciu je v učebnici množstvo zábavných hier, tajničiek, riekanok, pesničiek... Chatterbox 1 - Teacher's Book je pomôckou pre učiteľov, v ktorej majú krok za krokom rozobraté jednotlivé časti lekcií, učebnú skladbu, nové slovíčka a výklad gramatických javov. Ďalej obsahuje odpovede na cvičenia, ktoré sú potrebné a návody na jednoduché hry pre žiakov počas hodiny. Učebnice anglického jazyka pro ZŠ - Chatterbox. Nejpoužívanější a nejoblíbenější čtyřdílná učebnice pro žáky od 3. nebo 4.třídy ZŠ. Každý díl má 15 lekcí a je na jeden školní rok. Učení je zábavou. Komiksová dobrodružství na pokračování, hry, soutěže, písničky, křížovky. Pro učitele je jako doplňkový materiál k 1. a 2.dílu učebnice určen Chatterbox Activity Resource Pack. Obsahuje obrázkové karty, kopírovatelný materiál pro výtvarné aktivity a hry a další nápady na zpestření výuky, včetně metodického průvodce pro učitele. Má doložku MŠMT. A popular four-part course for young beginners at junior level. Chatterbox uses highly original and colourful illustrations to stimulate young imaginations, and varied activities to provide opportunities for real language use. A special feature of the course is a complete comic-strip adventure story running through each book, featuring ace detective, Captain Shadow. Activity Resource Pack The Chatterbox Activity Resource Pack is designed to be used with Chatterbox Levels 1 and 2. It consists ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.