Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS

Knihy pro děti a mládež

Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS

Hodnocení: 1x
  • 4

Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS - Batlička Otakar. Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS Otakar Batlička (*12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS koupíte i tady

Specifikace Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 191 Kč

Otakar Batlička (*12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografi cké dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopisech Mladý hlasatel a Vpřed. Ztvárnil v nich zčásti své vlastní zážitky, především do nich však s velkou volností přepsal vyprávění lidí, se kterými se setkal. Po okupaci a vzniku Protektorátu » ... a dál?

Produkt Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS

Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS - parametry

Název produktu: Otakar Batlička: Rájem i peklem. Sázka v klubu AGS
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 191 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS - Batlička Otakar. Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS Otakar Batlička (
  • 12. března 1895 +13. února 1942 Mauthausen) Český radioamatér (volací značka OK1CB), světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografi cké dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopisech Mladý hlasatel a Vpřed. Ztvárnil v nich zčásti své vlastní zážitky, především do nich však s velkou volností přepsal vyprávění lidí, se kterými se setkal. Po okupaci a vzniku Protektorátu Čechy a Morava se stal členem Obrany národa - Východ, pro niž jako zdatný radiotelegrafi sta obstarával spojení se sovětskou zpravodajskou službou NKVD, resp. „Moskvou“. Po zatčení byl nakonec uvězněn v koncentračním táboře Mauthausen, kde zahynul; příčina jeho smrti není zcela jasná. O jeho mládí se traduje řada smyšlených, tzv. batličkovských legend. Jako téměř zapomenutého autora objevil Batličku pro veřejnost v polovině šedesátých let 20. století Petr Sadecký, který jej v polovině šedesátých let pomáhal znovu propagovat. Sádecký sehnal vhodného editora, který původní povídky z přelomu třicátých a čtyřicátých let přepracoval. Výsledkem byla kniha Na vlně 57 metrů a po jejím úspěchu následovaly další. Rájem i peklem, Sázka v klubu AGS - Batlička Otakar od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Corydon a potopení Atlantídy II. - Tobias Druitt. Trilogie o chlapci Corydonovi je plná mytologie, historie a hlavně

záhad a dobrodružství. Život by krásný a poklidný jak pro mladého

pastýře Corydona, tak pro všechny jeho přátele - monstra a příšery.

Ovšem jen do té doby, než pro všechny nastane epický čas boje.

Jednou je Minotaur unesen a mladý hrdina se svými přáteli stojí

před složitým úkolem jeho osvobození. Čeká je nebezpečná cesta

hrozivým mořem až do proslulého města Atlandíta. Ale Atlantída je

zmítána strašlivým tajemstvím Bohů. Povede se Corydonovi a jeho

přátelům zachránit Minotaura dříve než nesoulad Bohů potopí celou

Atlantídu? Publikace: Corydon a potopení Atlantídy II. - Tobias Druitt.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.