Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Operativní a strategické podnikové finance

Učebnice/Odborná literatura

Operativní a strategické podnikové finance

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Operativní a strategické podnikové finance velmi netradičním a čtivým způsobem čtenáři zpřístupňuje pohled na podnikové procesy především z úhlu výnosnosti investic a kalkulacemi cen produktů, které ovlivňují obchodní politiku firmy. Najdeme zde komplexní pohled na ukazatel výnosnosti investice ROI a jeho ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Operativní a strategick..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Operativní a strategické podnikové finance koupíte i tady

Specifikace Operativní a strategické podnikové finance

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 128 Kč

Kniha Operativní a strategické podnikové finance velmi netradičním a čtivým způsobem čtenáři zpřístupňuje pohled na podnikové procesy především z úhlu výnosnosti investic a kalkulacemi cen produktů, k ... a dál?

Produkt Operativní a strategické podnikové finance

Operativní a strategické podnikové finance - parametry

Název produktu: Operativní a strategické podnikové finance
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 128 Kč
Maximální cena: 195 Kč
Ušetríte až: 67 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Operativní a strategické podnikové finance velmi netradičním a čtivým způsobem čtenáři zpřístupňuje pohled na podnikové procesy především z úhlu výnosnosti investic a kalkulacemi cen produktů, které ovlivňují obchodní politiku firmy. Najdeme zde komplexní pohled na ukazatel výnosnosti investice ROI a jeho detailní rozklad např. z hlediska jednotlivých zájmových skupin vlastníků, věřitelů a manažerů.   Další oblastí, která je zachycena v této publikaci, je důmyslné propojení obchodní politiky firmy s kalkulacemi výrobků. S pojmem contribution margin se čtenář setká již při výkladu tvorby zisku pomocí proudící řeky. Zjistíme, že kalkulace úplných nákladů může vést k nesprávným marketingovým rozhodnutím, která mohou negativně ovlivnit hospodaření celé firmy. Autoři si kladou řadu otázek, na které srozumitelným a leckdy poutavým způsobem odpovídají. Například jaký je význam ztrátových výrobků pro firmu, proč tržby nemohou být hlavní kritérium výnosnosti, proč marketingová politika zainteresovanosti pracovníků na počtu prodaných výrobků může přinést vážné problémy, jakým způsobem figuruje contribution margin ve vztahu k cenové a prodejní politice.   Recenzovala: doc. Ing. Irena Jindřichovská, CSc. Vysoká škola ekonomie a managementu, Praha   Publikace je určena především podnikovým manažerům řešícím problémy finančního rozhodování. Zároveň může pomoci i studentům a účastníkům různých kurzů v oblasti podnikové ekonomiky.   Knížka se zabývá problémem, že rozhodující manažeři si často nejsou vědomi toho, jaké jsou relevantní náklady vstupující do manažerského rozhodnutí. Kalkulace založená na tzv. úplných nákladech se pro mnohá podniková rozhodnutí nehodí a je proto potřeba analyzovat především povahu relevantních variabilních nákladů a zaměřit se na kontribuční marži.   Předkládaná publikace je určená pracovníkům, kteří činí manažerská rozhodnutí a potřebují praktickou knihu zaměřenou na kalkulace a na vyhodnocování projektů. Kniha slouží k pochopení uvedené problematiky a zaměřuje se na vysvětlení hlavních pojmů a procedur z pohledu krátkodobého i dlouhodobého finančního rozhodování ve firmě. Výklad problematiky je založen na praktických příkladech. Publikace je doplněna rejstříkem.   Publikace je vhodným doplňkem portfolia knih, které se zabývají manažerským rozhodováním. Ing. Václav Leinweber, MBA  ůsobil v několika bankách jako Finanční analytik, v 90. letech se podílel na revitalizaci firmy Zetor, a.s., kde působil rovněž jako člen dozorčí rady (za Konsolidační banku). Zde zavedl novou obchodní politiku založenou na kalkulacích Contribution Margin. V agentuře CzechIndustry zpracovával analytické materiály pro Investiční radu vlády České republiky. V České exportní bance zavedl nové postupy hodnocení projektů, financovaných na základě Projektového financování, které se v současnosti stále využívají. Na vyhodnocování mnoha projektů se podílel rovněž i v konzultantských společnostech, kde pracoval jako hlavní analytik. V současné době je majitel


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.