Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina?

Knihy naučná literatura

Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina?

Hodnocení: 1x
  • 4

Jedna si jedina moja domovina? – Etnodemografické proměny Bosny a Hercegoviny v letech 1945-2013 - Ondřej Žíla. Monografie podrobně analyzuje rozdílný populační vývoj tří konstitutivních národů Bosny a Hercegoviny (Muslimů - Bosňáků, Srbů a Chorvatů) v době Titovy Jugoslávie a změny v jejich prostorovém rozmístění v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jedna si jedina moja do..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina? koupíte i tady

Specifikace Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina?

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 237 Kč

Monografie podrobně analyzuje rozdílný populační vývoj tří konstitutivních národů Bosny a Hercegoviny (Muslimů - Bosňáků, Srbů a Chorvatů) v době Titovy Jugoslávie a změny v jejich prostorovém rozmíst ... a dál?

Produkt Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina?

Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina? - parametry

Název produktu: Ondřej Žíla: Jedna si jedina moja domovina?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jedna si jedina moja domovina? – Etnodemografické proměny Bosny a Hercegoviny v letech 1945-2013 - Ondřej Žíla. Monografie podrobně analyzuje rozdílný populační vývoj tří konstitutivních národů Bosny a Hercegoviny (Muslimů - Bosňáků, Srbů a Chorvatů) v době Titovy Jugoslávie a změny v jejich prostorovém rozmístění v důsledku válečných událostí v 90. letech. Současné demografické charakteristiky a stávající etnické složení země doposud zůstávají zcela zásadně ovlivněny průvodními jevy konfliktu: tzv. nucenými migracemi a etnickými čistkami. V této souvislosti se publikace detailně soustředí na rozbor a hodnocení nepříliš úspěšné repatriace utečenců, kterou řídily západní velmoci. Uplatněním dvou přístupů "shora" a "zdola" je doložen jak obecný přístup mezinárodních správců v poválečném mírotvorném procesu, jejich působení v zemi a prezentované výsledky (přístup "shora"), tak problémy, se kterými se během repatriace potýkali samotní navrátilci (přístup "zdola"). Jelikož se autor nemohl opřít o výsledky poválečného sčítání obyvatelstva, bylo třeba pramennou základnu, jež zahrnovala primární zdroje (statistiky, zprávy a dokumenty mezinárodního společenství) a sekundární literaturu srbochorvatské, anglické a francouzské provenience, rozšířit o další zdroj. Tím se stal terénní výzkum provedený ve vybraných lokalitách Bosny a Hercegoviny v rozmezí let 2009-2013. Jedna si jedina moja domovina? – Etnodemografické proměny Bosny a Hercegoviny v letech 1945-2013 - Ondřej Žíla od nakladatelství v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.