Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka

Knihy naučná literatura

Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka

Hodnocení: 1x
  • 4

S údělem prosebníka – Restituční úsilí šlechty českého severovýchodu potrestané pobělohorskými konfiskacemi - Ondřej Tikovský. Pobělohorské období přineslo společnosti českých zemí rozsáhlé změny, přičemž obzvlášť významné zásahy se týkaly šlechty. Mnozí její příslušníci byli potrestáni konfiskací majetku a řada rodů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
S údělem prosebníka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka koupíte i tady

Specifikace Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 296 Kč

Pobělohorské období přineslo společnosti českých zemí rozsáhlé změny, přičemž obzvlášť významné zásahy se týkaly šlechty. ... a dál?

Produkt Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka

Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka - parametry

Název produktu: Ondřej Tikovský: S údělem prosebníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 296 Kč
Maximální cena: 405 Kč
Ušetríte až: 109 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

S údělem prosebníka – Restituční úsilí šlechty českého severovýchodu potrestané pobělohorskými konfiskacemi - Ondřej Tikovský. Pobělohorské období přineslo společnosti českých zemí rozsáhlé změny, přičemž obzvlášť významné zásahy se týkaly šlechty. Mnozí její příslušníci byli potrestáni konfiskací majetku a řada rodů ustoupila z dějinné scény. Kniha nabízí pohled na zdánlivě známé a v literatuře vícekrát zpracované téma těchto majetkových postihů z druhé strany, tedy z roviny restitučních snah pokutovaných, kteří nepřijali nový úděl s odevzdaností a pokoušeli se jej změnit. Geografický rámec práce tvoří historický Hradecký kraj. Autor představuje typologicky utříděné případy šlechticů čelících ochuzení a ztrátě prestiže vedením vleklých snah o uchování alespoň části rodového majetku. Podrobně sledované formální i neformální vazby a zejména postoje, argumentace a strategie protagonistů kauz i státního aparátu ukazují individuální osudy potrestaných v celospolečenských souvislostech a současně odrážejí dobovou mentalitu šlechty. S údělem prosebníka – Restituční úsilí šlechty českého severovýchodu potrestané pobělohorskými konfiskacemi - Ondřej Tikovský od nakladatelství Veduta v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.