Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii

Knihy

Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Šedesát let s českou oftalmologií - Jiří Otradovec. Doc. MUDr. Jiří Otradovec (1921-2008), benešovský rodák, patřil donedávna k nejstarším příslušníkům pražské oftalmologické školy, založené ve 20. letech minulého století prof. Janem Deylem a prof. Jaromírem Kurzem. Zájem o oční lékařství získal už jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
MikroRNA v onkologii
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii koupíte i tady

Specifikace Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 367 Kč

MikroRNA představují extrémně rychle rostoucí oblast molekulární biologie a poznatky o nich se již staly jedním ze základních stavebních kamenů nádorové biologie. Z tohoto postavení vyplývá i poten ... a dál?

Produkt Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii

Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii - parametry

Název produktu: Ondřej Slabý, Marek Svoboda: MikroRNA v onkologii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 367 Kč
Maximální cena: 607 Kč
Ušetríte až: 240 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Šedesát let s českou oftalmologií - Jiří Otradovec. Doc. MUDr. Jiří Otradovec (1921-2008), benešovský rodák, patřil donedávna k nejstarším příslušníkům pražské oftalmologické školy, založené ve 20. letech minulého století prof. Janem Deylem a prof. Jaromírem Kurzem. Zájem o oční lékařství získal už jako medik v roce 1947 při první prázdninové praxi na očním oddělení nemocnice v Uherském Hradišti a zůstal mu v celém dalším životě věrný. II. oční klinika Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze, kterou v roce 1945 založil a 20 let vedl jeho učitel a velký vzor prof. J. Kurz, se stala místem jeho celoživotního působení. Na Kurzovu kliniku nastoupil rok po promoci a převzal jeden z Kurzových vyhraněných zájmů, tj. neurooftalmologii, a zasvětil mu celý zbytek života.Docent Otradovec patřil ke generaci, kterou poznamenala nepřízeň doby a opakované společenské zvraty. Pokvětnovou euforii brzy vystřídal nový režim a po krátké oblevě v období Pražského jara přišla éra normalizace, jež mu o 20 let odsunula perspektivu habilitace. Habilitoval až v roce 1990, ve věku téměř 70 let. Jeho vědecká a pedagogická činnost se však stále rozvíjela. Podílel se svými kapitolami na několika učebnicích očního lékařství, jeho originální monografie Choroby očnice byla roku 1987 odměněna Cenou nakladatelství Avicenum a poslední rozsáhlá monografie získala v roce 2003 cenu předsednictva České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Byl 15 let členem zkušební komise pro atestace z oftalmologie, zasedal v redakční radě časopisů Čs. oftalmologie, Praktický lékař aj. Je čestným členem České oftalmologické společnosti a ČLS JEP a držitelem dalších vyznamenání a uznání.Jeho nekonfliktně a poutavě sepsané vzpomínky nesou pečeť složité doby, živě připomenou tehdejší atmosféru jak na lékařské fakultě, tak i v pražské všeobecné nemocnici na Karlově náměstí a čtenáře většinou potěší i pobaví. Publikace: Šedesát let s českou oftalmologií - Jiří Otradovec. MikroRNA představují extrémně rychle rostoucí oblast molekulární biologie a poznatky o nich se již staly jedním ze základních stavebních kamenů nádorové biologie. Z tohoto postavení vyplývá i potenciální využití mikroRNA v klinické praxi, a to jak v diagnostice, tak v terapii nádorových onemocnění. To, že se jedná o reálné předpoklady, dokazuje i vstup prvních léčiv na bázi mikroRNA do klinických hodnocení. První monografie na toto téma v naší literatuře přináší informace o základních principech biologie mikroRNA a metodách jejich studia, ale především systematicky zpracovává zapojení mikroRNA do patogeneze hlavních skupin solidních a hematologických malignit, s užším zaměřením na využití mikroRNA jako biomarkerů v diagnostické a prediktivní onkologii a pro terapeutické účely. Monografii připravil kolektiv autorů, kteří mají s výzkumem mikroRNA praktické zkušenosti a své poznatky publikují v mezinárodních odborných časopisech. VYDÁNÍ KNIHY PODPOŘILO VYDAVATELSTVÍ AMBIT MEDIA, VYDAVATEL ČASOPISU KLINIC


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.