Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Ondřej Ševeček: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Ondřej Ševeček

Knihy osobnosti a fakta

Ondřej Ševeček: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Ondřej Ševeček cena od 0 Kč

Ondřej Ševeček: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Ondřej Ševeček

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V zapadlém koutu jihovýchodní Moravy vzniklo v krátkém období dvou meziválečných desetiletí město, jež bylo řadou současníků považováno za modelový příklad řešení podstatných sídelních a sociálních problémů rodící se moderní průmyslové civilizace. Mužem, který investoval nemalé prostředky do jeho budování, byl ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Ondřej Ševeček: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Ondřej Ševeček - parametry

Název produktu: Ondřej Ševeček: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Ondřej Ševeček
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V zapadlém koutu jihovýchodní Moravy vzniklo v krátkém období dvou meziválečných desetiletí město, jež bylo řadou současníků považováno za modelový příklad řešení podstatných sídelních a sociálních problémů rodící se moderní průmyslové civilizace. Mužem, který investoval nemalé prostředky do jeho budování, byl úspěšný český podnikatel Tomáš Baťa (1876–1932). Jeho firma patřila v meziválečné éře k nejprogresivnějším podnikům na evropském kontinentu, a to nejen s ohledem na zavádění moderních výrobních postupů, ale také díky širokému uplatnění progresivních metod v oblasti moderního managementu a sociální péče o zaměstnance. V souladu s komplexní sociální vizí Tomáše Bati byl „nový Zlín“ projektován předními architekty své doby do podoby zahradního města moderního typu, jež mělo vzorovým způsobem ztvárňovat pracovní podmínky a životní styl zaměstnanců racionalizovaného průmyslu. Specifické okolnosti, za nichž sídelní město Baťova koncernu vznikalo, umožnily uskutečnit v jeho prostoru nejen unikátní architektonické a urbanistické vize, ale také velmi efektivně působit na utvářející se městskou společnost. Kniha se snaží o systematické postižení podstatných aspektů formování unikátního městského prostoru, který na jedné straně zhmotňoval v očích mnoha současníků dobové představy o ideálu moderního průmyslového uspořádání a na druhé straně představoval pro řadu tehdejších kritiků (zejména z řad levicové inteligence, odborového hnutí, ale účelově i Baťovy konkurence) ztělesnění kapitalistické krutovlády. Publikace: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Továrna, městský prostor a společnost ve Zlíně v letech 1900–1938 - Ondřej Ševeček. Přerod řemeslnicko-zemědělského maloměsta na jednu z předních

průmyslových metropolí.Z obsahu knihy:

– Továrna a město.

– Svět moderní továrny.

– Hlavní linie ekonomického vývoje města.

– Proměny městského prostoru.

– Stavební vývoj.

– Formování moderního urbánního prostoru.

– Urbanizace a změna sociální a prostorové organizace města.

– Bydlení, bytová otázka a bytové poměry.

– Závodní bytová výstavba a bydlení zaměstnanců firmy Baťa.

– Demografická charakteristika městské společnosti.

– Přílohy, fotografie (dobové), plány, mapy, tabulky a grafy. Publikace: Zrození Baťovy průmyslové metropole - Továrna, městský prostor a společnost ve Zlíně v letech 1900–1938 - Ondřej Ševeček.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.