Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky

Učebnice/Odborná literatura

Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky

Hodnocení: 1x
  • 4

„Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky - Ondřej Beran. Ludwig Wittgenstein (1889–1951) je jedním z nejvýznamnějších filosofů 20. století a jeho dílo podstatným způsobem proměnilo a stále ovlivňuje analytickou filosofii. Většina čtenářů jeho spisů zná tzv. raného a pozdního Wittgensteina, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
„Střední“ Wittgenstein:..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky koupíte i tady

Specifikace Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 177 Kč

Ludwig Wittgenstein (1889–1951) je jedním z nejvýznamnějších filosofů 20. století a jeho dílo podstatným způsobem proměnilo a stále ovlivňuje analytickou filosofii. Většina čtenářů jeho spisů zná tzv. ... a dál?

Produkt Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky

Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky - parametry

Název produktu: Ondřej Beran: „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 234 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky - Ondřej Beran. Ludwig Wittgenstein (1889–1951) je jedním z nejvýznamnějších filosofů 20. století a jeho dílo podstatným způsobem proměnilo a stále ovlivňuje analytickou filosofii. Většina čtenářů jeho spisů zná tzv. raného a pozdního Wittgensteina, ztělesněné ve dvou hlavních pracích, raném Logicko-filosofickém traktátu a pozdějších Filosofických zkoumáních. Přechod mezi raným a pozdním Wittgensteinem byl však poměrně dlouhý, složitý a nejednoznačný, a v některých bodech vedl blízko konkurenčních filosofických tradic, zvláště fenomenologie. Fragmentární a kryptické Wittgensteinovy texty se vzpírají jednoduchému a jednoznačnému výkladu; i proto ve světě vychází řada interpretačních prací. V našem prostředí dosud systematická výkladová monografie Wittgensteinovi věnována nebyla. Přítomná práce se soustřeďuje právě na tzv. „střední“, přechodové období s jeho unikátními „fenomenologickými“ intuicemi: na úlohu „fenoménů“, které vedou a určují logickou formu jazyka vypovídajícího o světě, na rozbor forem barvy, prostoru a času, které jsou nezbytným předpokladem smysluplné zkušenosti, tj. zkušenosti artikulované smysluplným jazykem, nebo na úlohu situovaného aktéra. Obrat k pozdnímu Wittgensteinovi se tak ukazuje ne jako prosté odmítnutí traktátovské koncepce, nýbrž jako složité nahlédnutí toho, že pokus o opravu traktátovského rámce „fenomenologickými“ prostředky nebyl úspěšný. Normativistické myšlenky Modré a hnědé knihy a Filosofických zkoumání jsou však v nejednom ohledu předznamenány už v rukopisech Wittgensteinova „středního“ období. „Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky - Ondřej Beran od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.