Srovnání cen » Média » Článek: Většina Čechů nevypíná mobil ani v noci

Média

Srovname.cz není jen tradiční srovnávání cen, ani jednoduchý výpis, kde najdete pouze akční ceny. Přečtěte si, co o službě Srovname.cz a kvalitě porovnání cen napsala renomovaná tuzemská média:

Většina Čechů nevypíná mobil ani v noci

(20.6.2006 16:09, Aktualne.cz)

Praha - Téměř dvě třetiny Čechů (62 procent) se nemohou odloučit od svého mobilního telefonu a nevypínají jej ani přes noc. Dalších 37 procent má mobil většinou u sebe. Vyplývá to z průzkumu internetového vyhledávače srovname.cz pro mobilního operátora Eurotel.

"Mobil se tedy stal přirozenou součástí života Čechů a často nad ním uživatelé nepřemýšlí ani jako o technickém přístroji, ale jako o součásti sebe sama. Je to zkrátka věc, kterou je třeba mít neustále s sebou stejně jako klíče od bytu," uvedli autoři výzkumu

Výzkum také zjistil, že 40 procent uživatelů nakupuje nové telefonní přístroje od operátora a 36 procent zákazníků využívá služeb internetových obchodů. Pětina dotazovaných pořizuje mobilní přístroje v malých kamenných obchodech a dvě procenta ve velkých obchodních řetězcích. Téměř čtvrtina uživatelů nemá představu o rozdílech v poskytovaných službách operátorů.

V ČR je kolem 11,5 milionu aktivních mobilních čísel, což představuje zhruba 112 telefonů na 100 lidí.

http://aktualne.centrum.cz/technika/mobilni-svet/c...

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.