Srovnání cen » Média » Článek: Nákupy on-line fascinují svým pohodlím

Média

Srovname.cz není jen tradiční srovnávání cen, ani jednoduchý výpis, kde najdete pouze akční ceny. Přečtěte si, co o službě Srovname.cz a kvalitě porovnání cen napsala renomovaná tuzemská média:

Nákupy on-line fascinují svým pohodlím

(3.3.2006, Bořek Otava)

Praha - Lidé v Česku stále více přicházejí na chuť pohodlnému a cenově výhodnému nákupu zboží či služeb z pohodlí domova nebo kanceláře (o tom svědčí mimo jiné i průzkum serveru Job3000.cz, z něhož vyplynulo, že 30 procent zaměstnanců tráví na pracovišti na soukromých toulkách internetem denně čtyři hodiny). O celých 30 procent meziročně vzrostl vloni počet kupujících ve virtuálních obchodech, když dosáhl 2,8 milionu. Více než třetina uživatelů internetu vyrazila na on-line nákup čtyřikrát nebo vícekrát. A nákup po síti si už vyzkoušelo 85 procent internetové populace, jak také ukázal výzkum společnosti GfK Praha.

Stejně jako v předchozích letech, i vloni se on-line nejvíce nakupovaly knihy, časopisy, výpočetní technika a spotřební elektronika. Jak vyplývá z průzkumu, loňské Vánoce přinesly úspěch internetovému prodeji hraček. Mezi nejoblíbenější služby na internetu patřily fotoslužby a nákupy lístků na kulturní akce. V oblibě je i nákup a rezervace zájezdů a ubytování. Češi vloni v internetových obchodech utratili zhruba deset miliard korun, o 40 procent více než v roce 2004.

"Pro nákup na internetu již není hlavním důvodem cenové zvýhodnění, ale pohodlí a jednoduchost - zákazníci tak začali nakupovat i menší zboží, na němž ušetří sice jen několik stovek korun, avšak výhodou je pohodlný nákup a ušetřený čas," míní Ondřej Fryc, předseda představenstva společnosti Mall.cz.

Lidé také ztrácejí původní nedůvěru k nákupům po síti, přesněji ke způsobu placení. Stále více jich před dobírkou při převzetí zboží dává přednost zabezpečeným elektronickým platbám on-line přes eBanku nebo platební karty.

Nízké ceny na internetu oproti kamenným obchodům teď ještě umocňuje nová služba. Omezuje se jenom na spotřební elektroniku, ale ukazuje trend. Potenciální zákazník si na nové adrese www.srovnavame. cz může porovnat ceny konkrétních výrobků v internetových obchodech a zvolit tu nejnižší. Nejspíš se bude hodně divit: cenové rozdíly dosahují i tisíců korun.

Odborníci i nadále očekávají prudký vzestup nákupů přes internet posílený novými hráči. Už vloni v prosinci na něj vstoupila síť elektroprodejen Datart a chystá se síť Electroworld nebo iTunes, světová jednička ve stahování digitální hudby.

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.