Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách

Učebnice/Odborná literatura

Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách

Hodnocení: 1x
  • 4

Hledání stop sociologie v nesociologických vědách - Olga Vodáková. Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie“, zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp. Československu a České republice. Zabývá se doposud nepříliš ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Hledání stop sociologie..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách koupíte i tady

Specifikace Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 177 Kč

Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie“, zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp. Českoslovens ... a dál?

Produkt Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách

Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách - parametry

Název produktu: Olga Vodáková: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hledání stop sociologie v nesociologických vědách - Olga Vodáková. Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie“, zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp. Československu a České republice. Zabývá se doposud nepříliš prozkoumanou problematikou vlivu sociologie (a to primárně sociologie české) na vybrané vědní obory v českém prostředí, její intervence a vstupování do nich: konkrétně do uměnovědných oborů, etologie a archeologie.Vztahy sociologie a ostatních vědních oborů jsou pouze načrtnuty, stejně jako historické období předcházející vzniku sociologie jako samostatného vědního oboru. Kniha se snaží inspirovat k dalšímu zkoumání na tomto poli. Nedílnou součástí publikace jsou přílohy složené především z dobových úryvků textů dokumentujících přítomnost sociologie i tam, kde bychom ji nečekali. Které vědní obory může sociologie „infikovat“ a které jsou „imunní“? Jde mezi vědními obory o vědomou či nevědomou „spolupráci“? Je možné hledat stopy sociologie v době, kdy ještě sociologie jako obor neexistovala? Jakou roli hrála sociologie v české umělecké avantgardě? Věděli autoři a autorky vzpomínkové literatury, že jsou sociology amatéry? A věděli to romanopisci? Proč se etologie k sociologii nehlásí, ale archeologie to dělá? Hledání stop sociologie v nesociologických vědách - Olga Vodáková od nakladatelství SLON v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.