Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech

Knihy naučná literatura

Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech

Hodnocení: 1x
  • 4

Česká společnost v 70. a 80. letech – sociální a ekonomické aspekty - Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek. Kniha představuje zatím poslední výsledek dlouhodobého výzkumného projektu zaměřeného na vývoj a proměny české společnosti v období komunistického režimu. Celkem čtyři studie se vztahují především k poslednímu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Česká společnost v 70. ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech koupíte i tady

Specifikace Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 184 Kč

Kniha představuje zatím poslední výsledek dlouhodobého výzkumného projektu zaměřeného na vývoj a proměny české společnosti v období komunistického režimu. Celkem čtyři studie se vztahují především k p ... a dál?

Produkt Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech

Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech - parametry

Název produktu: Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek: Česká společnost v 70. a 80. letech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 184 Kč
Maximální cena: 244 Kč
Ušetríte až: 60 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Česká společnost v 70. a 80. letech – sociální a ekonomické aspekty - Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek. Kniha představuje zatím poslední výsledek dlouhodobého výzkumného projektu zaměřeného na vývoj a proměny české společnosti v období komunistického režimu. Celkem čtyři studie se vztahují především k poslednímu dvacetiletí existence režimu, tedy k období tzv. normalizace. Příspěvek Lenky Kalinové se věnuje proměnám sociálního postavení a postojům dělnictva v období vrcholné snahy režimu o vybudování sociálního státu v letech 1969–1989. Cílem koncentrovaného režimního úsilí byly právě a především ty sociální vrstvy, na jejichž podpoře, jakkoli formální a neautentické, přežití režimu záviselo, tedy v prvé řadě dělnictvo. Tomáš Vilímek učinil předmětem své studie všestranný výzkum vývoje v jednom z nejprestižnějších průmyslových podniků komunistického Československa, mladoboleslavské Škody AZNP. Přesvědčivě líčí a analyzuje neschopnost a nemohoucnost režimu efektivně provozovat podnik, na němž měl mimořádný ekonomický, politický, sociální i bezpečnostní zájem. Květa Jechová se soustředila na závěrečnou etapu režimního projektu emancipace žen, který sice byl v normalizačním období doveden do zdánlivě úspěšného konce – z hlediska zaměstnanosti, přístupu ke vzdělání a sociálního postavení. Zároveň však ukazuje, jak byly takové základy emancipace křehké a v nových politických poměrech po roce 1989 se v mnoha ohledech ukázaly jako nedostatečné. V poslední z publikovaných studií se Milan Otáhal vrací ke klíčovému problému zdánlivé stability a následnému překvapivě snadnému zhroucení normalizačního režimu: k vztahům a vazbám mezi společností a ideologií a realitou komunistického systému po potlačení pražského jara. Česká společnost v 70. a 80. letech – sociální a ekonomické aspekty - Oldřich Tůma, Tomáš Vilímek od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.