Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia

Učebnice/Odborná literatura

Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia

Hodnocení: 1x
  • 4

Další z řady monotematických učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice, zpracovány podle tematických celků, lze využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 99 Kč

Další z řady monotematických učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice, zpracovány podle tematických celků, lze využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. OBSAH: Úvod 1 Kmitání mechanického oscilátoru 2 » ... a dál?

Produkt Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia

Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia - parametry

Název produktu: Oldřich Lepil Fyzika pro gymnázia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Další z řady monotematických učebnic fyziky pro gymnázia.

Učebnice, zpracovány podle tematických celků, lze využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených.

Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách.

OBSAH:

Úvod 1 Kmitání mechanického oscilátoru 2 Mechanické vlnění 3 Zvukové vlnění Teoretická cvičení Laboratorní cvičení Výsledky úloh Rejstřík

Recenze učebnice: Učebnice Mechanické kmitání a vlnění je součástí ucelené řady tematicky zaměřených učebnic fyziky, které vydává nakladatelství Prometheus, a svým pojetím, způsobem výkladu učiva a použitou terminologií navazuje na předcházející učebnice – Mechanika a Molekulová fyzika a termika. Učebnice je určena především pro výuku na gymnáziu ve vzdělávacích programech s větší hodinovou dotací předmětu fyzika a obsahem i zpracováním odpovídá přírodovědně zaměřené výuce.

I když učivo o mechanickém kmitání a vlnění představuje výklad určitého druhu mechanického pohybu, nezařazuje se obvykle do mechaniky, kterou středoškolská fyzika zpravidla začíná. Důvodem je především poněkud náročnější výklad z hlediska použitého matematického aparátu, především znalost goniometrických funkcí. Učivo o mechanickém kmitání a vlnění má také těsné návaznosti na odborné poznatky o elektromagnetickém kmitání a vlnění a je určitou průpravou k tomuto učivu. Proto se doporučuje zařadit výklad o mechanickém kmitání a vlnění před výklad tématu Elektřina a magnetismus, nejlépe do 2. pololetí druhého ročníku gymnázia.

Výběr učiva odpovídá požadavkům Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia (RVP G) a přispívá k utváření a rozvíjení klíčových kompetencí, které jsou uvedeny na konci učebnice. Kromě toho jsou některé poznatky, které jsou pro celkové pochopení učiva podstatné, avšak RVR G je nezahrnuje, vyloženy jako doporučené rozšiřující učivo. Pro usnadnění možné diferenciace výuky je doporučené rozšiřující učivo vyznačeno graficky barevnou čárou podél textu. Méně významné poznatky, jako jsou různé doplňující informace, poznámky nebo údaje z historie fyziky, jsou vytištěny menším typem písma (petitem). Za každou kapitolou je zařazeno stručné shrnutí učiva, které má sloužit hlavně k orientaci žáka při souhrnném opakování.

Učebnice splňuje veškeré požadavky na fyzikální vzdělání v dané oblasti poznatků v souladu se Standardem vzdělávání ve čtyřletém gymnáziu. Vyhovuje tak požadavkům na cílové vědomosti a dovednosti maturitní zkoušky z fyziky a odpovídá možným vstupním požadavkům z fyziky v přijímacím řízení na vysoké školy. Fyzika pro gymnázia Mech.kmit. - Mechanické kmitání a vlnění - PROMETHEUS - Jazyk: CZ - Vazba: Brožov


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.