Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem

Knihy naučná literatura

Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem

Hodnocení: 1x
  • 4

Plavba vzduchem - Oldřich František Vaněk. Dávný sen lidstva o létání v povětří dostal významné nové impulsy v souvislosti s rozvojem věd v době renesance a pak s průmyslovou revolucí v 18. století. Zlom pak představoval v roce 1783 vynález balonu jako prvního prostředku, který umožnil odpoutat se od Země a pohledět ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Plavba vzduchem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem koupíte i tady

Specifikace Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 74 Kč

Dávný sen lidstva o létání v povětří dostal významné nové impulsy v souvislosti s rozvojem věd v době renesance a pak s průmyslovou revolucí v 18. století. Zlom pak představoval v roce 1783 vynález ba ... a dál?

Produkt Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem

Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem - parametry

Název produktu: Oldřich František Vaněk: Plavba vzduchem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 74 Kč
Maximální cena: 228 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Plavba vzduchem - Oldřich František Vaněk. Dávný sen lidstva o létání v povětří dostal významné nové impulsy v souvislosti s rozvojem věd v době renesance a pak s průmyslovou revolucí v 18. století. Zlom pak představoval v roce 1783 vynález balonu jako prvního prostředku, který umožnil odpoutat se od Země a pohledět na ni z výše. Brzy se však ukázalo, že se balon nehodí pro dopravu, tedy pro pohyb z místa vzletu do předem stanoveného cíle. A tak je 19. století plné pokusů o vyřešení řiditelnosti balonu, ale i hledání jiných cest k "ovládnutí povětří", v podobě sestrojení letadla těžšího než vzduch. Tyto pokusy však dlouho nemohly přinést úspěch, neboť chyběl vhodný pohon, výkonný a přitom lehký. Takřka po celé 19. století byl k dispozici pouze parní stroj s hmotností stovek kilogramů na jednotku výkonu a ten se pro pohon letadel, ať už lehčích či těžších než vzduch, nehodil. Plavba vzduchem z roku 1888 je první leteckou knihou vydanou v českém jazyce. Reprint této knihy plný dobových rytin přináší úžasný pohled na dobové poznán í "letectví", na to co je dnes samozřejmostí a před třemi generacemi bylo ohromnou výzvou pro odvážlivce. Reprint je doplněn komentářem leteckého historika Pavla Svitáka o počátcích balonového létaní a letecké literatuře v českých zemích. Plavba vzduchem - Oldřich František Vaněk od nakladatelství GRADA Publishing, a.s. v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.