Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol.

Učebnice/Odborná literatura

Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol.

Hodnocení: 1x
  • 4

Souhrn sedmi případových studií (Belgie, Itálie, Nizozemska, Portugalska, Rakouska, Španělska a Švédska) nabízí zájemcům seznámit se se základní faktografií týkající se vývoje těchto politických systémů. Současně mohou čtenáři získat strukturovanou představu o hlavních vývojových trendech spjatých s modernizací a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85961

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 496 Kč

Souhrn sedmi případových studií (Belgie, Itálie, Nizozemska, Portugalska, Rakouska, Španělska a Švédska) nabízí zájemcům seznámit se se základní faktografií týkající se vývoje těchto politických systémů. Současně mohou čtenáři získat strukturovanou představu o hlavních vývojových trendech spjatých s modernizací a demokratizací těchto společností v průběhu od 19. do současnosti, sledovat projevy kontinuity i diskontinuity vývoje. Jednotlivé případové studie se zaměřují na analýzu příčiny změn v poměru sil mezi » ... a dál?

Produkt Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol.

Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol. - parametry

Název produktu: Oeconomica Západoevropské politické systémy - Blanka Říchová a kol.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 496 Kč
Maximální cena: 523 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Souhrn sedmi případových studií (Belgie, Itálie, Nizozemska, Portugalska, Rakouska, Španělska a Švédska) nabízí zájemcům seznámit se se základní faktografií týkající se vývoje těchto politických systémů. Současně mohou čtenáři získat strukturovanou představu o hlavních vývojových trendech spjatých s modernizací a demokratizací těchto společností v průběhu od 19. do současnosti, sledovat projevy kontinuity i diskontinuity vývoje. Jednotlivé případové studie se zaměřují na analýzu příčiny změn v poměru sil mezi jednotlivými politickými institucemi i jejich vnitřní proměny (posun od ideologicky či segmentálně vymezených stran ke stranám univerzálního typu – catch all party), posílení vlivu veřejnosti a aktivit nevládních organizací, což podporuje i volatilitu voličů. Sledují rovněž nástup nových aktérů, radikálně pravicových nacionalistických stran souběžně v několika zemích západní Evropy (případ vlámských, rakouských či nizozemských nacionalistů). Zvolený soubor zemí navíc tvoří z hlediska

komparativní analýzy logicky propojený celek, který vypovídá o dynamice a trendech vývoje mocenských vztahů v západní Evropě v druhé polovině 20. století. Je však nutné si stále uvědomovat, že postihujeme procesy a proměny, které zdaleka nejsou ukončené. Proměňuje se nejen vnitřní prostředí, ale i prostředí vnější. Především proces evropské integrace se stále více stává vnitropolitickým faktorem a ovlivňuje vnitřní podoby vládnutí. Pro obecnější závěry o trendech vývoje demokratické formy vládnutí na přelomu 20. a 21. století tak bude nutné ještě počkat. Další publikace v řadě komparací politických systémů se soustřeďuje na systémy západní Evropy. Navazuje na publikaci Základní modely demokratických systémů a z toho důvodu nejsou do ní zahrnuty "klasické" evropské demokracie (Velká Británie, Francie, Německo, Švýcarsko). I když vzhledem k rozsahu nezahrnuje všechny zbylé západoevropské systémy, přesto podstatně rozšiřuje naše znalosti o většině zemí západní Evropy - Itálie, Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko, Belgie, Rakousko a Švédsko. Publikace ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.