Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol.

Učebnice/Odborná literatura

Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol.

Hodnocení: 1x
  • 4

Proces globalizace se v posledních desetiletích stal jedním ze základních témat sociálních věd. Výzkum konkrétních dimenzí globalizace se v jednotlivých disciplínách, zejména pak v disciplínách ekonomických, rozvíjel velmi intenzivně a postupně se téma globalizace stalo předmětem multidisciplinárních studií. Autoři ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85933

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 705 Kč

Proces globalizace se v posledních desetiletích stal jedním ze základních témat sociálních věd. Výzkum konkrétních dimenzí globalizace se v jednotlivých disciplínách, zejména pak v disciplínách ekonomických, rozvíjel velmi intenzivně a postupně se téma globalizace stalo předmětem multidisciplinárních studií. Autoři publikace hledají platformu pro rozvinutí interdisciplinárního výzkumu globalizace jako kvalitativní historické změny uspořádání lidské (socio-kulturní) skutečnosti v celoplanetárním rozměru. Vycházejí » ... a dál?

Produkt Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol.

Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol. - parametry

Název produktu: Oeconomica Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 705 Kč
Maximální cena: 783 Kč
Ušetríte až: 78 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Proces globalizace se v posledních desetiletích stal jedním ze základních témat sociálních věd. Výzkum konkrétních dimenzí globalizace se v jednotlivých disciplínách, zejména pak v disciplínách ekonomických, rozvíjel velmi intenzivně a postupně se téma globalizace stalo předmětem multidisciplinárních studií. Autoři publikace hledají platformu pro rozvinutí interdisciplinárního výzkumu globalizace jako kvalitativní historické změny uspořádání lidské (socio-kulturní) skutečnosti v celoplanetárním rozměru. Vycházejí z pojetí globalizace jako hluboké historické transformace, jako komplexního procesu formování globálních struktur v jednotlivých oblastech společenského života a mezi těmito oblastmi. Podrobně se pak soustřeďují na oblast ekonomickou a politicko-bezpečnostní. Na základě rozpracovaného systémového přístupu hledají odpovědi na otázky typu: Jaká je současná úroveň globalizace, stupeň globální integrace, míra její komplexity, míra její nerovnováhy? Které struktury vzniklé v tomto procesu

jsou stabilnější a které proměnné, kam celý proces směřuje v delším horizontu, jaká je pravděpodobnost jednotlivých alternativ vývoje, zda je možné identifikovat jeho zlomové body? Z hlediska principů systémového přístupu jsou podrobně analyzovány procesy globalizace a úroveň globální integrace v oblastech ekonomické a politicko-bezpečnostní. V těchto oblastech jsou charakterizovány globální institucionálně normativní struktury. Na základě interdisciplinární syntézy je charakterizován proces formování globálního řádu jako kvalitativní historická změna, je sledována její dynamika, formování horizontálního a vertikálního uspořádání sociálních struktur z globálního hlediska a systému global governance jako dimenze tohoto uspořádání. Formování globálního řádu? - Zuzana Lehmannová a kol. od authora Zuzana Lehmannová a kol. a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.