Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda

Knihy

Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace sleduje politický, státoprávní, ústavní, ekonomický, sociální, národnostní a kulturní vývoj Československa v letech 1945–1989. Nejsou pominuty ani mezinárodně politické souvislosti a místo Československa v sovětské zahraniční a vojenské politice. Autorské pojetí nechce být pouhým výčtem činů komunistické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 973 Kč

Publikace sleduje politický, státoprávní, ústavní, ekonomický, sociální, národnostní a kulturní vývoj Československa v letech 1945–1989. Nejsou pominuty ani mezinárodně politické souvislosti a místo Č ... a dál?

Produkt Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda

Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda - parametry

Název produktu: Oeconomica Československo v proměnách komunistického režimu - Jan Rataj, Přemysl Houda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 973 Kč
Maximální cena: 1 302 Kč
Ušetríte až: 329 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace sleduje politický, státoprávní, ústavní, ekonomický, sociální, národnostní a kulturní vývoj Československa v letech 1945–1989. Nejsou pominuty ani mezinárodně politické souvislosti a místo Československa v sovětské zahraniční a vojenské politice. Autorské pojetí nechce být pouhým výčtem činů komunistické moci, ale usiluje též o analytické zmapování života opozice a celé společnosti. Mnozí Češi a Slováci i za těžkých podmínek diktatury (a často i v konfliktu s ní) vytvářeli hodnoty apodávali tvůrčí výkony, jejichž kvalita a originalita byla nesporná a světová.

Kniha obsahuje bohatý faktografický fundament s cílem oživit dnešní slabé historické povědomí o moderních českých dějinách. V publikaci najdeme i základní informace o aktivitách a formách protikomunistického odporu, biografické medailonky dobových osobností, ukázky z tehdejšího politického myšlení. K objektivitě textu napomáhají i informace o různých interpretacích problematiky v současnosti. Publikaci doplňuje zajímavá obrazová dokumentace tehdejších reálií a propagandy. Cenný je i přehled pramenů a nejnovější odborné literatury.

Autoři v souladu s nejnovějším historickým a politologickým výzkumem sledují komunistický režim v jeho vizionářských vývojových proměnách a etapách s odlišnými metodami ovládání občanů, pomocí nichž si KSČ chtěla udržet svou vedoucí úlohu ve společnosti. Zkoumají nástup komunistů k moci v letech 1945–1948 pod heslem československého socialismu, totalitní a sovětizační zakladatelský charakter režimu v období stalinismu 1948–1955, následné československé přejímání chruščovovského vizionářství a voluntarismu, koncepční bezradnost a liberalizaci režimu erodovaného reformním hnutím v letech 1963–1967, snahu reformního křídla KSČ za Pražského jara zachovat KSČ dominaci na základě akceptace demokratické plurality zájmů (nikoli moci) a národních i státních specifik. Z nejnovějšího výzkumu vychází obraz autoritářského režimu normalizace 1969–1989. Mnoho podnětného přináší publikace historikům, politologům, novinářům, učitelům, vysokoškolským studentům a všem zájemcům o osudy moderní české demokracie a státnosti.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.