Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen ODEON Linie krásy

Próza - beletrie

ODEON Linie krásy cena od 0 Kč

ODEON Linie krásy

Hodnocení: 1x
  • 4

V20031215 Alan Hollinghurst: Linie krásy SvÄ›tová knihovna o PĹ™eklad Michala Marková o 1. vydánĂ­ o Váz., 448 str. o Cena: 289,- "HomosexuálnĂ­" román - jak se s ironiĂ­ vyjádĹ™il britskĂ˝ tisk. Autor se netajĂ­ se svou orientacĂ­ a o lásce mezi muĹľi vyprávĂ­ otevĹ™enÄ›. Román zachycuje ÄŤtyĹ™i ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

ODEON Linie krásy - parametry

Název produktu: ODEON Linie krásy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20031215 Alan Hollinghurst: Linie krásy SvÄ›tová knihovna o PĹ™eklad Michala Marková o 1. vydánĂ­ o Váz., 448 str. o Cena: 289,- "HomosexuálnĂ­" román - jak se s ironiĂ­ vyjádĹ™il britskĂ˝ tisk. Autor se netajĂ­ se svou orientacĂ­ a o lásce mezi muĹľi vyprávĂ­ otevĹ™enÄ›. Román zachycuje ÄŤtyĹ™i roky Ĺľivota Nicka Guesta, mladĂ­ka ze skromnĂ˝ch pomÄ›rĹŻ a absolventa Oxfordu, kterĂ˝ má moĹľnost bydlet v honosnĂ©m londĂ˝nskĂ©m domÄ› konzervativnĂ­ho poslance Feddena. Nick, prahnoucĂ­ po všem vytříbenĂ©m, se zde cĂ­tĂ­ jako doma. Pak však pozná prvnĂ­ skuteÄŤnou lásku, londĂ˝nskou gay scĂ©nu, kokain, AIDS… DÄ›j se odehrává v 80. letech za vlády M. ThatcherovĂ©, rámujĂ­ jej parlamentnĂ­ volby. Britská politická scĂ©na je zde lĂ­ÄŤena s kousavou ironiĂ­; vzestup a pád proĹľije nejen kariĂ©rista Fedden, ale i Nick. VšudypřítomnĂ˝ motiv krásy provázĂ­ hrdinovo rozÄŤarovánĂ­ z toho, Ĺľe spoleÄŤenská smetánka, k nĂ­Ĺľ chtÄ›l patĹ™it, si krásy necenĂ­. Alan Hollinghurst (1954) absolvent Oxfordu, 1982-1995 redaktor literárnĂ­ přílohy TimesĹŻ, napsal romány Knihovna u bazĂ©nu, SkládacĂ­ hvÄ›zda, OkouzlenĂ­. Vrcholem je román Linie krásy (2004), kterĂ˝ zĂ­skal Bookerovu cenu. BBC uvedla TV adaptaci dĂ­la. V0031215 Alan Hollinghurst: Linie krásy Světová knihovna o Překlad Michala Marková o 1. vydání o Váz., 448 str. o Cena: 289,- "Homosexuální" román - jak se s ironií vyjádřil britský tisk. Autor se netají se svou orientací a o lásce mezi muži vypráví otevřeně. Román zachycuje čtyři roky života Nicka Guesta, mladíka ze skromných poměrů a absolventa Oxfordu, který má možnost bydlet v honosném londýnském domě konzervativního poslance Feddena. Nick, prahnoucí po všem vytříbeném, se zde cítí jako doma. Pak však pozná první skutečnou lásku, londýnskou gay scénu, kokain, AIDS… Děj se odehrává v 80. letech za vlády M. Thatcherové, rámují jej parlamentní volby. Britská politická scéna je zde líčena s kousavou ironií; vzestup a pád prožije nejen kariérista Fedden, ale i Nick. Všudypřítomný motiv krásy provází hrdinovo rozčarování z toho, že společenská smetánka, k níž chtěl patřit, si krásy necení. Alan Hollinghurst (1954) absolvent Oxfordu, 1982-1995 redaktor literární přílohy Timesů, napsal romány Knihovna u bazénu, Skládací hvězda, Okouzlení. Vrcholem je román Linie krásy (2004), který získal Bookerovu cenu. BBC uvedla TV adaptaci díla.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.