Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Od žaláře k oltáři

Knihy osobnosti a fakta

Od žaláře k oltáři

Hodnocení: 1x
  • 4

Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti - Seidl Jan. Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti Téma homosexuality v minulosti českých zemí je v českém dějepisectví posledních let jednou z nejrychleji se rozvíjejících ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Od žaláře k oltáři
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Od žaláře k oltáři koupíte i tady

Specifikace Od žaláře k oltáři

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 256 Kč

Téma homosexuality v minulosti českých zemí je v českém dějepisectví posledních let jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí bádání. Kolektivní monografie Od žaláře k oltáři. Emancipace homosexua ... a dál?

Produkt Od žaláře k oltáři

Od žaláře k oltáři - parametry

Název produktu: Od žaláře k oltáři
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 433 Kč
Ušetríte až: 177 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti - Seidl Jan. Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti Téma homosexuality v minulosti českých zemí je v českém dějepisectví posledních let jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí bádání. Kolektivní monografie Od žaláře k oltáři. Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti představuje první soustavný výklad politicko-společenské emancipace české homosexuální menšiny. Práce je rozdělena do pěti oddílů — v prvním je představeno právní prostředí, které podmínilo starší fáze emancipačního úsilí, od prvních dokladů z počátku dualistické monarchie do poloviny dvacátého století; další čtyři pak zkoumají toto úsilí samotné zvlášť pro jednotlivá období. Druhý oddíl se tak zabývá rozšířením povědomí o moderní homosexuální identitě v českých zemích v době před první světovou válkou, třetí úsilím reformně orientovaných lékařů, právníků a samotných homosexuálů o zrušení všeobecné trestnosti homosexuálního jednání v podmínkách demokratické první republiky, čtvrtý zrušením této trestnosti za komunistického režimu, poslední oddíl pak gay a lesbickým emancipačním úsilím v období od konce osmdesátých let do současnosti. Práce sekundárně, avšak nikoli soustavně, sleduje též sociabilitu, která se s emancipačním úsilím pojila. Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti - Seidl Jan od nakladatelství v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.