Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Občanské právo pro každého

Učebnice/Odborná literatura

Občanské právo pro každého cena od 0 Kč

Občanské právo pro každého

Hodnocení: 7x
  • 3.14286

Publikace: Občanské právo pro každého - Pohledem (nejen) tvůrců nového občanského zákoníku - Eliáš Karel; Havel Bohumil; Bezouška Petr; Šustrová Daniela. tivě, srozumitelně a mnohdy i vtipně seznamuje tato kniha čtenáře s novým českým občanským zákoníkem a zákonem o obchodních korporacích, které nabydou účinnosti 1. ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Občanské právo pro každého - parametry

Název produktu: Občanské právo pro každého
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.14 bodů z 5
Počet hodnocení: 7 x
Hodnocení:
  • 3.14286
Podrobný popis:

Publikace: Občanské právo pro každého - Pohledem (nejen) tvůrců nového občanského zákoníku - Eliáš Karel; Havel Bohumil; Bezouška Petr; Šustrová Daniela. tivě, srozumitelně a mnohdy i vtipně seznamuje tato kniha čtenáře s novým českým občanským zákoníkem a zákonem o obchodních korporacích, které nabydou účinnosti 1. ledna 2014 a s nimiž bude každý občan denně přicházet do kontaktu. Autoři, vesměs tvůrci nové právní úpravy, vysvětlují její principy a zásady a ukazují i významné inspirační zdroje v právní úpravě před rokem 1948 a v úpravách jiných států, kde právní vývoj nepoznamenaly levicové diktatury. Důraz je kladen na základní ideje nového soukromého práva, jako jsou hranice svobody soukromé vůle, zásada poctivosti a dobré víry a především vůdčí myšlenka, že právo je tu kvůli lidem a že „lidé si dokážou soukromé záležitosti uspořádat sami podle svých zájmů a potřeb a zpravidla rozumněji, než jim to dokáže nadirigovat stát, a že je věcí jejich osobní iniciativy, jak se svým soukromím naloží". Velký prostor je v knize věnován porovnání rozdílů mezi starým a novým občanským zákoníkem, zejména v oblastech vlastnického práva, rodinného práva, dědického práva, části obchodního práva, práva neziskového sektoru, spolkového práva, v oblasti vlastnictví nemovitostí, nájemních vztahů, stavebního práva atd. Kniha obohatí nejen laiky, ale i právníky a studenty práv, kteří budou nové občanské právo vykládat a aplikovat. „Kniha o novém občanském zákoníku je hodna svého názvu. Zabývá se základním právním předpisem, který se týká všech obyvatel České republiky a jehož počátek účinnosti je stanoven na 1. leden 2014. Autoři této knihy zdárně řeší nesnadný úkol, jemuž je vystavena každá právnická publikace s popularizačními cíli: podat srozumitelnou, zajímavou a zároveň nezkreslenou právní informaci. Činí to především tak, že výklad jednotlivých právních norem doprovázejí četnými příklady a někdy i minipříběhy, jež berou z každodenního života a často i z hospodářské praxe." prof. JUDr. Petr Hajn, DrSc., emeritní profesor Právnické fakulty Masarykovy univerzity „Konečně kniha o právu nejen pro právníky! Dlouhodobě bojuji za zkvalitnění české legislativy i našeho legislativního procesu. Z praxe vím, kolik starostí vám špatné zákony přidělají v průběhu obchodních transakcí a že celé české společnosti spíše berou, než by jí přidávaly. A tak vítám jak nový a moderní občanský zákoník, tak snahu o zvýšení právní erudice naší veřejnosti, ať už jde o podnikatele, veřejnou správu, či jiné sektory." prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc., ekonom, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) „Srozumitelný a praktický návod na pochopení klíčových změn, které přináší nový civilní kodex. Že byl profesor Eliáš schopen sepsat progresivní a rozsáhlé dílo, jakým je nový občanský zákoník, dnes už ví téměř každý. Že je tudíž více než kdo jiný povolán toto dílo představit a vysvětlovat, pochybuje jistě málokdo. Ovšem že on a jeho tým jsou schopni opustit zavedený těžkopádný způsob výkladu práv


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.