Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Občanská odvaha vstupuje do politiky

Knihy

Občanská odvaha vstupuje do politiky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Občanská odvaha vstupuje do politiky – Občanské fórum v Chebu a Nové fórum v Plavně 1989/1990 - kolektiv autorů. Na příkladu hnutí Občanského fóra v Chebu a Nového fóra v Plavně kniha sleduje pozoruhodnou cestu utváření "občanské odvahy": přerod od totalitní společnosti ke společnosti demokratické, roli ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Občanská odvaha vstupuj..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Občanská odvaha vstupuje do politiky koupíte i tady

Specifikace Občanská odvaha vstupuje do politiky

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 163 Kč

Na příkladu hnutí Občanského fóra v Chebu a Nového fóra v Plavně kniha sleduje pozoruhodnou cestu utváření občanské odvahy: přerod od totalitní společnosti ke společnosti demokratické, roli občanské p ... a dál?

Produkt Občanská odvaha vstupuje do politiky

Občanská odvaha vstupuje do politiky - parametry

Název produktu: Občanská odvaha vstupuje do politiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 163 Kč
Maximální cena: 224 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Občanská odvaha vstupuje do politiky – Občanské fórum v Chebu a Nové fórum v Plavně 1989/1990 - kolektiv autorů. Na příkladu hnutí Občanského fóra v Chebu a Nového fóra v Plavně kniha sleduje pozoruhodnou cestu utváření "občanské odvahy": přerod od totalitní společnosti ke společnosti demokratické, roli občanské politiky na formování opozice a zdroje odvahy jednotlivců. Cheb a Plavno leží na opačné straně Krušných hor a poloha na česko-německém pomezí výrazným způsobem ovlivnila životy obou měst a jejich obyvatel. Zničující důsledky druhé světové války, "spuštění" železné opony a nastolení komunistického režimu přeťalo zcela nevratně život v regionech. Nadechnutí ke svobodnému vyjádření přicházelo nesměle již od osmdesátých let - nejprve v bývalé NDR, později i v ČSSR -, ale ke skutečně sebevědomému kroku se občané odhodlali až na podzim roku 1989. Na základě rozhovorů s pamětníky se autoři publikace pokusili nastínit obraz událostí let 1989 a 1990 v kontextu vzniku a vývoje opozičních skupin v chebském a plavenském regionu i se zřetelem k tomu, jak se vyvíjely osudy jejich aktérů v době popřevratové. Jaké byly cesty "občanské odvahy"? Co motivovalo lidi k aktivnímu vstupu do politiky? Chápali své angažování jako výraz politického přesvědčení, nebo "pouhou" občanskou povinnost? A jak hodnotí Občanské a Nové fórum s odstupem dvaceti let? Občanská odvaha vstupuje do politiky – Občanské fórum v Chebu a Nové fórum v Plavně 1989/1990 - kolektiv autorů od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.