Nordica DORELLA L8 LIBERTY - pergamena
Nordica DORELLA L8 LIBERTY - pergamena

Nordica DORELLA L8 LIBERTY - pergamena

70%
od 26 970 Kč

NORDICA DORELLA L8 X pergamena - dvouplášťová krbová kamna s keramickým obkladem, barva pergamen 

 

Krbová kamna Dorella L8  6, 8 kW Nordica jsou mnoho let nejprodávanějšími malými dvouplášťovými kamny. Přestože se vyrábějí přes 20 let s malými změnami, jsou stále populární. Je obtížné určit proč v plejádě dalších podobných nových typů stále vedou. Účinnost 77% je velmi dobrá, ale konstrukcí a menším tepelným namáháním dílů se…

Krby-kamna-ptacek.cz Spolehlivý eshop
Doprava zdarma Skladem
26 970 Kč Do eshopu

Parametry produktu

Klíčové vlastnosti

Název produktu: Nordica DORELLA L8 LIBERTY - pergamena
Výrobce: Nordica
Minimální cena: 26 970 Kč
Maximální cena: 26 970 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3,50 bodů z 5
Hodnocení:
3.5

Popis produktu

NORDICA DORELLA L8 X pergamena - dvouplášťová krbová kamna s keramickým obkladem, barva pergamen 

 

Krbová kamna Dorella L8  6, 8 kW Nordica jsou mnoho let nejprodávanějšími malými dvouplášťovými kamny. Přestože se vyrábějí přes 20 let s malými změnami, jsou stále populární. Je obtížné určit proč v plejádě dalších podobných nových typů stále vedou. Účinnost 77% je velmi dobrá, ale konstrukcí a menším tepelným namáháním dílů se podílí na téměř 100% nezničitelnosti. A to může být ten pravý důvod! Zákaznická spokojenost, největší prodané množství a sousedské doporučení dělá prostě své. Na obrázcích je zřetelně vidět, že celolitinová konstrukce s líbivým tvarem a propracovanou funkčností má ještě mnoho šancí oslovit i vás.

Bytelná dvouplášťová  kamna mají vnitřní korpus  z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné  Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor.  Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí. V horní části ohniště, před výstupem do komína, jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína, ale i zlepšit  průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu  šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách. Vzduch pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komínu! Po roztopení a nahřátí kamen se tento vzduch musí uzavřít a začne působit vzduch druhý (sekundární). Tento musí vycházet v ohništi, ale nad roštem. To je ten rozdíl proti vzduchu prvnímu. U těchto kamen vystupuje otvory uprostřed přikládacích dvířek. Tento vzduch se silně předehřívá  u litinového hřebene uvnitř ohniště. Takto horký vzduch je vyfukován štěrbinou v dolní  části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí. Druhou, ale hlavní funkcí, je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. V případě zabudování kouřové klapky je možno měnit tah komínu tak, že hoření dřeva je velmi pomalé.  Velkou předností je také, že nasávací otvory do druhého pláště jsou hodně u podlahy a při delším topení se ohřátý teplý vzduch dostane dost daleko od kamen.

Při použití ve víkendových domech, kdy je potřeba rychlého  ohřátí a každá kamna se svým způsobem přetápí, jsou zcela imunní na poškození. To samé platí při běžném používání.

 

Výkon do vzduchu v kW: 6,8 Spotřeba paliva v kg/h: 2,1 Velikost kouřovodu v mm: 120 Vývod kouřovodu: horní Účinnost v %: 77 Hmotnost v kg: 90 Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3: 195 Velikost externího vzduchu v mm: bez přímého napojení Výška v mm: 845 Šířka v mm: 465 Hloubka v mm: 491 Typ spalování: Dvoustupňové Obklad: keramika Konstrukce spalovacího prostoru: Litina Typ roštu: Otočný Popelník: Vyjímatelný Velikost polen v mm: 250 Palivo: dřevo, dřevěné brikety Rozměr vstupního otvoru do spalovacího pros

Recenze

Celkové hodnocení

0
0%
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Váš názor nás zajímá!

Hodnocení je od spotřebitelů, kteří produkt zakoupili.